TELEFERİK KONUSUNU İTALYAN BİR FİRMA İLE GÖRÜŞÜYORUZ!..

Türkeli Gazetesini ziyaretinde Karahisar kalesine yapılacak teleferik konusunada değinen Başkan Zeybek:

TELEFERİK KONUSUNU İTALYAN BİR FİRMA İLE GÖRÜŞÜYORUZ!..
22 Temmuz 2020 - 17:26 - Güncelleme: 22 Temmuz 2020 - 17:30
Türkeli Gazetesini ziyaretinde Karahisar kalesine yapılacak teleferik konusunada değinen Başkan Zeybek:“Biz göreve gelmeden önce 2018 yılında ihalesi yapıldı. İhaleyi alan Ankara şehrimizden bir firmaydı. Bu firmayla seçimden önce görüştüğümde her şeyin hazır olduğunu ve Nisan ayından önce gelip başlayacaklarını söylemişlerdi. 2019 yılında ekonomiyi alt üst eden ekonomik krizden dolayı kaynak bulmakta zorlandıkları için ihaleden vazgeçtiler. Biz projeyi yapan firmayla yeniden düzenleme yaptık. İki firma dosyayı aldı fakat ihaleye girmediler.  Pandemi öncesinde Bursa’dan bir firma şartnameyi istedi, onlara gönderdik. Birkaç gün içinde başka bir İtalyan firma ile yine teleferikle ilgili görüşeceğiz. Yani çalışmalarımıza bu konuda da devam ediyoruz. Hiçbir şekilde sonuç alamasak bile birkaç yıl içerisinde kendi imkânlarımızla da olsa yağacağız “dedi.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Selami balcı
  9 ay önce
  Avusturya Salzburg kalesinde ki gibi raylı sistem uygulanabilir. Hem başlangıç merkezi Çavuşbaşta olur, kale için gelenlere tarihi dokuları görme/gösterme imkanı olur ve o bölgenin kıymeti dada iyi bilinir.
 • tekin çetin
  9 ay önce
  altı kattan oluşan 360 derece görselliği canlı yaşayabilecek bir proje kim nereyi nereyekadar yaşıyakca mimarlar inşahat mühendisleri çok değerli makina mühendisleri alltan yukarıya çıkmak tek noktadan marifet değil. uçaklarda belirli noktadan bir irtifaya çıkıyor.son mesaj 60x60=360 derece gezerek yaşıyarak zirveye ulaşmak ZAFER MEYDANINDAN AFYONKALESİ ZİRVESİNE kolay gelsin mühendisler
 • tekin çetin
  9 ay önce
  daha öncede yazmıştım çözüm kademeli asansör