Reklam

TEKNOFEST'TE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLAN AFYONLU ÇOCUKLAR, ÖDÜLLERİNİ ALDI

TEKNOFEST 2020 kapsamında düzenlenen TÜBİTAK Liselerarası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında Türkiye ikinciliği ödülünü alan Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi ROBİLSA takımı, ödüllerini T3 Vakfı Başkanı Selçuk BAYRAKTAR ve TÜBİTAK Başkanı Hasan MANDAL'dan aldı.

TEKNOFEST'TE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLAN AFYONLU ÇOCUKLAR, ÖDÜLLERİNİ ALDI
28 Eylül 2020 - 16:11 - Güncelleme: 28 Eylül 2020 - 16:33


TEKNOFEST 2020 kapsamında düzenlenen TÜBİTAK Liselerarası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında Türkiye ikinciliği ödülünü alan Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi ROBİLSA takımı, ödüllerini T3 Vakfı Başkanı Selçuk BAYRAKTAR ve TÜBİTAK Başkanı Hasan MANDAL'dan aldı.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Gaziantep'te yapılan TEKNOFEST ödül töreninde, Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi ROBİLSA takımı standını ziyaret ederek öğrencileri ve öğretmenleri tebrik ettiler.

Ülke genelinde lise öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmaya, toplam 298 takımın başvurusu kabul edildi.

 

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde hafta sonu gerçekleştirilen yarışmada her bir kategoride birincilere 20.000 TL, ikincilere 15.000 TL ve üçüncülere 10.000 TL ödül verildi.Yarışmaya Afyonkarahisar’dan katılan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi ROBİLSA takımı, 298 takım arasında ikinci olarak büyük başarı kazandı.

 

İlimizin yıldız eğitim kurumu Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi, TEKNOFEST TÜBİTAK Gaziantep’te 1. Liseler Arası İHA Yarışmasında Robilsa Takımıyla 2. olmuştu..

 

Merkez, ROBİLSA takımında Öğrenciler Gökçe Koca takım kaptanı, Sude Ergün pilot, Yüksel Yurtbahar, Melih Uçan, Egemen Bozca, Ezgi Tuba Dermez, Rana İdil Özdemir, Zeynep Sezin Tümer, Arda Öztürk ve Berra Pamuk takım üyesi olarak yer aldı. Öğretmenler Savaş Özbey takım danışmanı olarak, Hidayet Kılcan ise takımın sorumlu öğretmeni olarak görev aldı.

 

 

 Yarışmada dereceye giren Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi ROBİLSA takımı, ikincilik ödülü olarak 15.000 TL. kazandı.

 

ROBİLSA’nın tasarladığı İHA, finale yükseldiği için de proje tasarım aşamasında TEKNOFEST'ten 10.000 TL. donanım desteği kazanmıştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum