Reklam

TAYTAK FAİZ ORANLARI %10’NUN ALTINA İNMELİ,DEDİ FAİZ ORANLARI %9'A İNDİ

TAYTAK FAİZ ORANLARI %10’NUN ALTINA İNMELİ,DEDİ FAİZ ORANLARI %9'A İNDİ

TAYTAK FAİZ ORANLARI %10’NUN ALTINA İNMELİ,DEDİ FAİZ ORANLARI %9'A İNDİ
10 Ocak 2020 - 11:28

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 18 Aralık tarihinde çiftçilerin sorunlarını TBMM’de gündeme getirmişti. Taytak’ın ‘Faiz oranları %10’nun altına inmeli’ açıklamasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, faiz oranlarını %9’a düşürdüklerini açıkladı.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 2020 yılı merkezi yönetim bütçe kanun teklifi ve bağlı cetveller üzerine TBMM’de bir konuşma yaparak çiftçilerin yaşamış olduğu sıkıntıları gündeme getirerek ‘faiz oranlarının % 10’nun altına düşmesi gerektiğini vurgulamıştı. 18 Aralık tarihinde TBMM’de konuşan Milletvekili Taytak, “Ülkemizin tarım alanı varlığı 22,6 milyon hektardır. Tarımda çiftçilerimizin en çok şikâyet ettiği konu girdi fiyatlarındaki artışın, üretim maliyetini yükseltmesidir. Bütçeden ayrılan 22 milyar lira ile tarımsal destek sağlanması sektöre çok faydalı olacaktır. Ayrıca, Ziraat Bankası borçlarının yapılandırılmasında faizler %10’un altına düşmelidir. Yine Tarım Kredi Kooperatifleri ilaç, gübre, tohum ve benzeri tarımsal ürünlerde faiz oranlarını %10’un altına çekmelidir” diye konuşmuştu.
Milletvekili Taytak’ın ‘Faiz oranları %10’nun altına inmeli’ açıklamasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tarımsal kredi faiz oranlarını %9’a düşürdüklerini açıkladı. Bakan Albayrak, Ziraat Bankası borçlarının yapılandırılarak faizlerin %9 altına düşürüldüğünü yine Tarım Kredi Kooperatiflerinin de faiz oranlarını %9 çektiklerini ifade etti.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Engin Yiğit
    6 ay önce
    Kesin öyledir, Sayın Taytak söylemiştir bakan indirmiştir. Sayın Taytak belediye seçimi zamanı Fatih Çetinkaya üzerinden müjdeler veriyordu. Bunlardan birisi de Afyon’un kenevir eken şehirlere dahil edilmesiydi. Bu durum gerçekleşmedi. Sayın Taytaktan bu konu üzerine eğilmesini ve müjdesini yerine getirmesini bekliyoruz