Reklam

SUYUMU KORUYORUM PROJESİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

SUYUMU KORUYORUM PROJESİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

SUYUMU KORUYORUM PROJESİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
03 Mayıs 2019 - 17:42 - Güncelleme: 06 Mayıs 2019 - 12:20

 

                Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacıyla hazırlanan Suyumu Koruyorum Projesi’ne yoğun ilgi devam ediyor.

                Proje kapsamında Afyonkarahisar Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisinde öğrenciler ağırlandı. Ticaret Borsası Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu 3. ve 4. Sınıf öğrencileri ile öğretmenlerinin katıldığı etkinlikte çocuklara su bilinci aşılandı.

                HEM EĞLENDİLER HEM DE ÖĞRENDİLER               

                Öğrencilere; Akdeğirmen Barajı'ndan gelen suyun arıtılmasından şehrin kullanımına sunulduğu ana kadar tüm içme suyu arıtma aşamaları hakkında Belediyemiz İçme Suyu Arıtma Tesisi  yetkilileri tarafından bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, su tasarrufu konulu çizgi film izletilip, hediyeler dağıtıldı. Afyonkarahisar Belediyesi'nin maskotu Afi ve arkadaşı Susu da ziyaret boyunca öğrencileri eğlendirdi.

                Küresel ısınma ve artan nüfus ile birlikte azalan su kaynaklarının korunmasına vurgu yapılan ziyarette, öğrencilere; suyun bilinçli ve akılcı biçimde kullanılması gerektiği ve evlerinde su tasarrufuna dikkat çekilerek günümüzde su tasarrufunun ne kadar önemli olduğu anlatıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum