Reklam

SON DAKİKA!.. GEBECELER KARANTİNAYA ALINDI!..

Toplantıda merkez ilçeye bağlı Gebeceler Kasabasının karantinaya alınması kararlaştırıldı.

SON DAKİKA!.. GEBECELER KARANTİNAYA ALINDI!..
23 Eylül 2020 - 11:36 - Güncelleme: 23 Eylül 2020 - 12:27
Afyonkarahisar Valiliği İl Hıfzıssıha Meclisi Vali Gökmen Çiçek Başkanlığı’nda toplandı.Toplantıda merkez ilçeye bağlı Gebeceler Kasabasının karantinaya alınması kararlaştırıldı.Karar 22 Eylül  gece yarısı itibariyle yürürlüğe girdi. Yapılan açıklamada vaka sayılarının giderek arttığı o yüzden böyle bir tedbire başvurulduğu belirtildi. 

 

Bu karantina ile birlikte, "Beldeye giriş ve çıkışlar tamamen durduruldu. Karantina süresince kolluk kuvvetleri giriş ve çıkışları tutacak. Lokanta, restoran, pide fırını gibi yerlerin faaliyetleri geçici olarak durduruldu. Sadece ekmek fırınları ve bakkallar açık olacak. Halk ihtiyaçlarını buradan karşılayacak. Berber ve kuaförlerin faaliyetleri durduruldu. Mahalle fırınlarının kullanımı yasaklandı. Park ve bahçelerde yürümek, piknik yapmak yasaklandı. Kahvehaneler kapatıldı. Toplu taşıma durduruldu. Halk pazarı kurulmayacak."

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ali osman
  10 ay önce
  Nasıl durdurulmuş sadece bizim fabrikada 5-6 tane çalışan var hepside geldi işe çalışıyor.ağababalar arayınca jandarma-polis hikaye salıveriyorlar
 • mert
  10 ay önce
  yerinde bir karar