Reklam

SİNEYE ÇEKTİ, HESABI AHİRETTE GÖRÜLÜR DEDİ

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir'in oğlu Ahmet Birliktir, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Adana kebap ürününde domuz etli çıktığı iddia edilen firmayla ilgili bilgiler verdi.

SİNEYE ÇEKTİ, HESABI AHİRETTE GÖRÜLÜR DEDİ

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir'in oğlu Ahmet Birliktir, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Adana kebap ürününde domuz etli çıktığı iddia edilen firmayla ilgili bilgiler verdi.

SİNEYE ÇEKTİ, HESABI AHİRETTE GÖRÜLÜR DEDİ
16 Ocak 2020 - 16:29

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir'in oğlu Ahmet Birliktir, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Adana kebap ürününde domuz etli çıktığı iddia edilen firmayla ilgili bilgiler verdi.

AHMET BİRLİKTİR ŞUNLARI YAZDI:"Bu yazıyı yazmazsam vicdan azabı çekerdim. 2 gündür her türlü sosyal mecrada Afyondaki 2 firmada çıkan domuz etinden bahsediliyor, hakaretler ediliyor ağır sözler söyleniyor. Bu 2 firmadan biri olan Kebapçı Mehmet Usta ile ilgili söylemek istediğim şeyler var.

Bu işletmenin sahibi 2004 yılında Afyona öğrenci olarak gelen, o günden bu güne kadar hiç irtibat koparmadığım, memleketi mersine gittiğinde bile ailecek görüştüğüm ve yine 2015 yılında Afyona gelip yerleşen 4 sene birlikte çalıştığım ve Kebapçı Mehmet Usta işletmesini açarken hep yanında olduğum Ömer Yücesoy kardeşimdir. Varını yoğunu bu işe yatırarak ve üstüne borçlanarak haziran 2019 da işyerini açtı. İlk açılışta bir kasaptan tek seferlik tüm kuzu aldı ve sonrasında bir vesile tanıştığı afyonun eski kasaplarından birinden tüm et ve yağ ürünlerini almaya başladı.

Ben şahidim, bu iş yeriyle alışverişe başladıktan sonra bu kötü olay olana kadar yani temmuz 2019 a kadar başka hiçbir yerden et ve yağ almadı. Hatta dükkanına dana eti bile sokmadı sadece ve sadece kuzu eti aldı. Bu kadar hassas davrandı. Ama o kasap günün birinde ömer kardeşime NORMAL SATIŞ FİYATINDAN, KESİNLİKLE UCUZ DEĞİL kuyruk yağı verdi.

Bu alışverişten 1 gün sonra tarım il müdürlüğünden yetkililer gelip sadece adana kebaptan numune aldılar, diğer kebap çeşitlerinin hiçbirinden numune almadılar. Alınan numune sonucunda domuz ürünü olduğu tespit edildi. Akabinde hemen tarım il müdürlüğüne alınan ürünlerin faturaları gönderildi ve o gün bu kalleş kasaptan alışveriş kesildi. Kasaba durum anlatıldı ve beklenen cevap geldi" Bende yanlış olmaz " Sonraki süreçte yasal süreç başlatıldı fakat netice alınmadı.

Kasapa kimse laf demezken olan bizim Ömere oldu ve dün ifşa edildi. Bunun üzerine Ömer işyerini kapatma kararı aldı ve ekmek teknesinden oldu. Ben dostuma kefilim, trilyon verseniz ona bu işi kasıtlı yaptıramazsınız. Allahtan korkar bu büyük vebale girmez. Bunu ömeri tanıyan herkes bilir. Ömer bu olaya "imtihandır" dedi sineye çekti hesabı ahirette görülür dedi ama onu dükkanından eden o kalleş kasap hala işinin başında. Durum budur bir dost olarak anlatmak istedim. Herkese selamlar hayırlı akşamlar"

YORUMLAR

 • 19 Yorum
 • Üseyin Aga
  1 ay önce
  Bu hadise meydana gelir gelmez kasabı da İl Tarım Müdürlüğüne bildirmek gerekiyordu ki orada da aynı malzemeden bulunması halinde paça kurtulsun. Sonradan şu kasap bu kasap demekle maalesef olmuyor.
 • Gökhan A.
  1 ay önce
  Ahmet Birliktir olanları doğru bir şekilde anlatmıştır. hepimiz dışarıdan birçok şey alıyoruz içeriğinin ne olduğunu bilemediğimiz için bu işletmeler tedarikçilerin kurbanı olmuştur.
 • Afyonlu
  1 ay önce
  Ahmet kardeşim etin kasaplar çarşısından alındığını belirtiyorsun Bütün çarşı esnafını zan altında tutarak mağdur edemessin. Senin hemen kasapı ifşa etmen lazımki şuç ortağı olmayasın
 • Ahmet çakal
  1 ay önce
  Ömeri tanırım seni öldürürüz deseniz yinede böyle büyük bir haram işletemezsiniz. Allah tan korkar böyle adi harama tenezzül etmez
 • Ahmet ünvet
  1 ay önce
  Doğru diyon arkadaş o kasabı bizlerinde bilmesi gerekmezmi
 • İbrahim devranbay
  1 ay önce
  Soru; bir meslek erbabı koyun eti ile domuz etini ayırt edemeyen. ( Kokudan ) İnsan yaptığı meslekde USTA demek bence cahillikdir
 • Kenan SUSUZ
  1 ay önce
  İbrahim abi bu arkadaş isletmeci.Kebab ustası değil. Etide cekilmis kıyma olarak aliyor.Yani anlaması zor.Kasaptan bizde evimize et alırken kaburga rulosuna yağı sarsa eve götürsek suçlu biz mi olurduk .Yani deyeceğim anlamsı kolay değil.
 • müşteri
  1 ay önce
  dükkanın ismini değiştirip devam etsin ne kasıyor kendini
 • misafir1
  1 ay önce
  Arkadaşın için bişeyler yapmak zorunda hissetmişsin eminim Ahmey kardeşim.. Belki haklı da olabilirsinn.. Arkadaşını düşündüğün kadar Afyonluyu neden düşünmüyorsun.. Sen de işin ticari tarafındamısın.. Yıllarca sivil toplum örgütlerinin köşebaşını tutmuş bir ailedensin.. Asıl hassasiyetin arkadaşından çok Afyon olması gerekmezmi.. Yasal olarak ne yaptınız.. Bu haberin sosyal medyada haber olmasını neden beklediniz.. Bir kasap yüzünden diyorsunuz o zaman o kasap hakkında halkı neden bilgilendirmediniz. Gastronomi şehri olduk diye sevinirken milletin en hassas noktasını bile hiçe sayan domuzları neden ifşa etmediniz.. Kusura bakmayın o domuz etini satan ve yedirenler kadar vebaldesiniz..
 • afyon 03
  1 ay önce
  şayet söylenilen doğruysa bu kasap kebapçıya satmışsa vatandaşa hayli hayli satar. vicdanen o kasabın ismini de açıklayın. yoksa insanların domuz ürünü yemesine sebep verenlerden biri olursunuz.
 • Burak
  1 ay önce
  Kasabın ismini verinde bu domuz etinin asıl kaynağı ortaya çıksın. Yoksa afyon halkı domuz eti yemeye devam edecek bu vebale ortak olmayın
 • Mehmet K.
  1 ay önce
  Dava açsaydınız Temmuz ayından bu yana bu mücadeleyi yapıyorsa dava tutanaklarını göstermesi ve kasabın ismi yeterdi siz de kasabı saklıyosunuz buda şüpheli değilmi???
 • tekin çetin
  1 ay önce
  DEVAM EDİYORUM(karakter yazı bittiği için yeni sayfadır.) çok samimi olarak sayın mehmet beye birkaç sorum olacak. 1-bu tahlillerin yapıldığı adres.2-verilen ürünün çeşit ve miktarı.(yaşam için kullandığımız tüm ürünler) 3-tahlil bedelleri. ne kadar.?.....4- banka matikten maaşımı aldım ama hafta sonu senin haftada 2 kilo kıyma aldığın veya benim marketten hatta doğrusu mahalle kasabımdan bir miktar alacağım eti nasıl tatil olan günlerde sonuç alabilirim.? bunları yazarken aklıma şu geldi (HAK ETMEDİĞİMİZ KIRİZİ MENFİYE NASIL ÇEVİRİRİZ.)
 • tekin çetin
  1 ay önce
  bahsi geçen kebapcıyı hiç tanımam.bunu neden başında hemen yazdım? ön yargılı olmamak için. yani kebapçıyı tanıyanla hiç tanımıyan bir olmayacağına göre tanıyana kulak vermek gerektiğine inanıyorum. durum çok CİDDİ. yola burdan çıkarak 1-ilimize öğrenci olarak gelip burda yatırımlarını yapan .bahsi geçen bir et üreticisi tarafından sabote edildiği iddiasıyla .tüm hayalleri emeği.vs.geleceği karartılan bir işletme. diğer taraftan 2- bu günlerde gastromi konusunda başarılar elde eden AFYONUMUZADA ÇOK BÜYÜK BİR DARBE VURMUŞTUR bende osman bey gibi yanlışın ifşa edilmesinden yanayım
 • ahmet karaca
  1 ay önce
  Bırak bu güzellemeleri arkadaşım. kısacası boş yapıyorsun, adamın o yada bu şekilde ürününden domuz eti tespit edilmiş mi? evet! ver delikanlıysan o kasabın adını, tüm millet buradan bilsin. ama veremezsin neden mi? öyle bir kasap yok, çıkarın faturasını ve kasabın adıyla yayınlayın. gazetecilik bunu gerektirir. afyonhaber.com a buna çanak tuttuğu için de ayrıca teessüf ediyorum. doğru habercilik bunu gerektirir, sizin bu yazıyı yayınlamadan önce bunu söylemeniz gerekliydi.
 • Ey
  1 ay önce
  Reklam kokan hareketler herkes acaba para mı alindi
 • Mehmet
  1 ay önce
  İnsan millete ne yedirdigini bilmez mi? Aldığı malzemeyi tahlil ettirmez mi? Saf saf güvenmek olur mu? Bu imtihandan çok vebale ortak olmaktır. Sen eşeği sağlam kazığa bağlama, sonra günah çıkar. Ben bir müşteri olup haftada 2 kg. Kıyma aldığım kasabın dahi kıymasını zaman zaman ücreti mukabili tahlil ettiriyorum. Allaha şükür yamuk çıkmadı. Keşke çıksaydı,siz ozaman gorseydiniz o kasabın ahvalini.
 • tekin çetin
  1 ay önce
  yorum yazan mehmet beyi herşeyden önce TOKLUK sınırını geçmiş olmasından dolayı kutluyorum.ama yeterli değil haftada 2. kilo kıyma hakika gerçekten mükemmel sanırım kuşbaşı bonfile büftek vs. kırmızı etin dışında beyaz et tabir ettiğimiz tavuk ve balık etinide yazarsa final beslenme tablosu ortaya çıkacaktır.BİRŞEYİ DİKKAT ÇEKMEK İSTERİM.(bahsi geçen adana kebap içindeki koyun eti değil koyun yağı yerine kullanılan malzeme yağmı.?.)BİR BAŞKA ÇOK ÖNEMLİ GÖRSELLİK TURİZİM AÇISINDAN.) AFYONA GELEN MUSAFİRLERİMİZİN PROTOKOL VEYA SERBES GEZİDE OLAN KASAPLAR ÇARŞISI NE DURUMDA.?BİR ÖNCE ESKİ BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN ÇOBANININ ORANIN YENİDEN RESTORASYON VE HİCYEN KAVUŞTURULMASI GEREKLİLİĞİNİ ORTAYA KOYMASINA RAHMEN O ÇARŞIDAKİ BAZI ÇIKARCI ESNAFIN HAKSIZ DİRENİŞİNİN KONTROLSUZ BİR ÖRNEĞİ.sonuç olumsuz..ÇOK ÖNEMLİ KONU HAKKINDA SAYIN MEHMET BEYİ YÜREKTEN KUTLAMAK İSTERİM ETTEKİ KONTROL DUYARLILIĞINI BALDA PEYNİRDE SUCUKTA EN TEMEL BESİNİMİZ EKMEK VE SUDADA YAPTIRIYORMU. 18 KARAKTER SON
 • OSMAN KAR
  1 ay önce
  KASABIN ADINI AÇIKLADA MİLLET BİLSİN NEDEN KASABIN İSMİNİ VERMİYORSUN ???