Reklam

SEVGİ YILI'NDA BU AYIN TEMASI: NEZAKET VE TEBESSÜM

​​​​​​​Projenin Haziran Ayı temasında “Nezaket ve tebessüm” konuları işlenecek

SEVGİ YILI'NDA BU AYIN TEMASI: NEZAKET VE TEBESSÜM
04 Haziran 2020 - 11:02
Birlik ve beraberliği pekiştirmek, unutulmaya yüz tutan temel değerleri yeniden hatırlamak, sevgi dilini ve sevginin birleştirici gücünü toplumun tümüne hâkim kılmak amacıyla Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde ilan edilen 2020 Sevgi Yılı Projesi devam ediyor.Projenin Haziran Ayı temasında “Nezaket ve tebessüm” konuları işlenecek

 

Koronavirüs salgını nedeniyle bazı etkinlikler sınırlı çerçevede yapılsa da kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, STK’lar, basın mensupları 2020 Sevgi Yılı Projesi çerçevesinde projelerini hayata geçiriyor. Her ay farklı bir temanın işlendiği proje kapsamında Mayıs ayında “Komşularla Tanışma Buluşma Kaynaşma” teması işlenmişti. Korona-virüs salgını nedeniyle dar bir çerçevede uygulanan proje toplumsal bağları güçlendirirken, projeyi ilk günden itibaren titizlikle takip eden Vali Mustafa Tutulmaz, çalışmaları özenle takip ederek projenin yeni içeriklerle zenginleştirilmesi adına tüm paydaşların işbirliği içinde hareket etmesini koordine ediyor.

Farklı temalar ile 2021 Mart ayına kadar devam edecek olan 2020 Sevgi Yılı Projesi’nin Haziran ayı temasında işlenecek olan “Nezaket ve tebessüm” konuları kapsamında şu temalar öne çıkarılacak:“Din kardeşine güler yüz göstermek, iyi şeyler öğretmek, kötülük yapmasını önlemek birer sadakadır. (Hadis-i Şerif)”,“Tebessüm sadakadır”, “Tebessüm bedavadır; Vereni üzmez, alanı mutlu eder.”, “Nezaket, fikir ve ahlak kültürünün bir simgesidir.”, “Her şey incelikten, insan kabalıktan kırılır.” “Nezaket sizi dünyanın en güzel insanı yapar.”, “Bol bol gülümse. Hem maliyeti sıfırdır, hem de bedeline paha biçilemez.” ve “Gülmeye zaman ayır. Gülmek ruhun musikisidir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum