Reklam

ŞEHRİMİZE 21.5 KATRİLYON LİRA YATIRIM YAPILDI

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, 5.Bölge Toplantısı için Afyonkarahisar’ı tercih etti.

ŞEHRİMİZE 21.5 KATRİLYON LİRA YATIRIM YAPILDI
17 Eylül 2019 - 12:46

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, 5.Bölge Toplantısı için Afyonkarahisar’ı tercih etti. Hafta sonu gerçekleşecek olan toplantı öncesi bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen çok sayıda bakan yardımcısı, belediye başkanı, il başkanı, il genel meclis başkanları ve İl Yerel Yönetimler Başkanlarının katılacağını söyledi.

 

Kongre turizminin merkezi haline gelen Afyonkarahisar, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, 5.Bölge Toplantısına da ev sahipliği yapacak.

 

Konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, ‘5.Bölge Toplantısı’nı Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki beyin başkanlığında belediyelerimiz arası tecrübe paylaşımı, belediyelerimizin merkezi hükümetten beklentileri, Genel Merkezin belediyelerimizden beklentilerinin istişare edileceği toplantı Afyonkarahisar ilimizde gerçekleştirilecektir. Toplantıya 13 ilden, 155 Belediye Başkanı, 13 İl Başkanı, 13 İl Yerel Yönetimler Başkanı, 3 Büyükşehir Meclis Başkan Vekili, 5 İl Genel Meclis Başkanı ve 14 Bakan Yardımcımızın katılımını bekliyoruz” dedi.

 

Başarılı belediye başkanlarının tecrübelerini paylaşacağı bölge toplantılarında liderlik, halkla ilişkiler, etkili iletişim, mevzuat, bütçe ve personel yönetimi alanında uzmanlarca eğitimler verileceğini kaydeden Sezen, “Şehirlerin kendine has sorunlarına ilişkin ilgili Bakanlıkların bakan yardımcıları toplantılarda şehirlerin sorunları dinleyecekler. Belediyelerin talepleri alınacak, önerileri dinlenecek. Bu toplantılarda Bakan Yardımcıları ve bürokratlarla belediye başkanlarının kaynaşması hedefleniyor” ifadelerine yer verdi.

 “AK Parti için Afyonkarahisar’ın ayrı bir yeri ve önemi var” diyen Sezen açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklarda kurulan partimiz kamp için de şehrimizi tercih etmişti. Bu noktada AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, ‘5.Bölge Toplantısı’nda da şehrimizi tercih etti. Şehrimizin AK Parti için önemini yapılan yatırımlarla da görmek mümkündür. Bu bağlamda Şubat ayında ilimizi ziyaret eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti hükümetleri boyunca şehrimize yapılan yatırımın 21,5 Katrilyon lira olduğunu ifade ederek, Afyonkarahisar’a verilen önemi vurgulamıştır.”

 

Sezen, “Partimiz burada kuruldu ve buradan yola çıkıldı. 17 yıldır süren bereketli yolculukta Afyonkarahisar halkı AK Parti’yi asla yolda bırakmadı. AK Parti de Allah’ın izni ile vatandaşlarımıza mahcup olmadı. AK Parti 2002 yılında ilk iktidara geldiğinde Afyonkarahisar’da turizm yatırımı sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadardı.

 

Ancak bugün şehrimiz kongre merkezine dönüşmüş durumda. Termalin keşfi AK Parti’den önce yapıldı ama yatırımların büyük bir çoğunluğu AK Parti hükümetlerinde yapıldı. Burada AK Parti’nin farkı ve önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Şehrimiz termal, sağlık ve kongre turizminde dünyada söz edilen bir şehir haline geldiyse AK Parti hükümetlerinin yatırımları sayesinde geldi.Marifet iltifata tabidir” diyerek sözlerini noktaladı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum