Reklam

SAYIN TÜRKOĞLU, "HATA VAR AMA KASIT YOK" DİYOR, AMA ÖYLE DEĞİL...

SAYIN TÜRKOĞLU, "HATA VAR AMA KASIT YOK" DİYOR, AMA ÖYLE DEĞİL...

SAYIN TÜRKOĞLU,
15 Ocak 2020 - 12:43 - Güncelleme: 15 Ocak 2020 - 12:49

Pazar günü kendi evimizde oynadığımız Gaziantep maçının son 3 dakikasında verilen 3 “kasıtlı” yanlış kararla Afyon’un doğrandığını ve mağlup ettirildiğini hepiniz biliyorsunuz.
 
Maç sonu, kulüp başkanımız Cömert Küce ve başantrenörümüz Can Sevim, malum sebeplerden dolayı “sessiz kalarak” yorum yapmadı.
 
Takımımızın hemen hemen her maçında salonda yerini alarak destek veren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek de, hakemlere olan genel tepkiyi yumuşak cümlelerle ifade etti, sosyal medya hesaplarından.
 
Bu bile ağırlarına gitmiş olacak ki, Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, mahcup bir edayla “hata yapılmış olabilir” şeklinde yumuşak cümlelerini Başkan Zeybek’e “o koltuğa böyle açıklama yakışmıyor” diyerek aklı sıra ayar vermeye kadar götürerek tamamladı.
 
Asıl, bir şehrin oylarıyla belediye başkanı seçilen bir kişiye ayar vermek bir federasyon başkanına yakışmıyor aslında…
 
Neyse geçelim…
 
Sayın Türkoğlu, açıklamasının birkaç noktasında “hakemler hata yapabilir. Ama bu hatalar kasıtlı değil. Kasıt aramak doğru değil” diyerek Afyon-Gaziantep maçının hakemlerinin hatalı kararlar verdiklerini ima ederek itiraf etti ve ama kasıtlı olmadığını söylemek istedi.
 
Bitiriyorum…
 
Eğer ben, acizane, pozisyonun en az 12 metre uzağından, tribünden,  gözlüklerimle Buva’nın Hrovat’ı çift elle ittirip boştaki potaya basket göndermesindeki faulü görüyorsam, hakemler de bu faulü 1 metreden es geçiyorsa “kasıt” var demektir.
 
Yine, acizane ben, pozisyonun 8 metre uzağında, tribünden gözümde gözlüklerim olduğu halde, Talip Zanna’nın bileğine aldığı darbeyi görüp “faul” diye bağırıyorsam, 1 metre uzaklıktaki hakemler bunu görmeyip bu faulle pozisyonu bozulan oyuncumuz aleyhine yürüme kararı veriyorsa “kasıt” var demektir.
 
Diğer örnekleri söylemiyorum…

Bu arada…
 
Belediye Başkanımızın sonuna kadar arkasındayız. Şehrini ve takımını savunduğu için. Başkanımız doğru olanı yapmıştır. Yapmaya da devam edecektir…

Ve...
 
Kulüp Başkanımız Cömer Küce’nin, Başantrenörümüz Can Sevim’in, teknik heyetimizin, oyuncularımızın sonuna kadar yanındayız…
 
Yılmak, yorulmak, vazgeçmek yok… Mücadele devam…
 
#AfyonBasketboluSeviyor …

www.afyonhaber.com

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Afyonlu
  6 ay önce
  Hidayet hocam başkanımız hakemleri hedef olarak kesinlikle göstermemiştir. Öyle olsa maç esnası da gösterirdi Başkanımızı tanımadığınız için böyle düşünüyor sunuz. Afyon sizin oyunuza gelmeyecek. Sayın Zeybek konum itibarıyla hakemlerin hatalarından bahsetti. Buda normal olup hakemlere olan hassasiyetiniz yeni kadro kurup başarılı olmaya çalışan takımımızada olmasını istiyoruz
 • Lokman ÖZKUL
  6 ay önce
  Hata da var kasıtta var, bal gibi bunu Hidayet Türkoğlu'da biliyor ama Afyon'un yükselişi onları rahatsız etti. Biz size sadece kümede kalmaya oynayın dedik, siz Avrupa'yı kendinize hedef aldınız demek istiyorlar herhalde bu tepkilerle. Zamanlamaya dikkat çekeyim: Cömert Başkan'ın hedef artık Avrupa dedikten sonra böyle bir yönetim ???...