Sayın Rektörüm...

Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim görevlilerinden Rektör'e, Afyonhaber aracılığıyla mektup var... Mektubu aynen yayınlıyoruz...

Sayın Rektörüm...
12 Nisan 2021 - 17:40 - Güncelleme: 12 Nisan 2021 - 17:44

Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim görevlilerinden Rektör'e, Afyonhaber aracılığıyla mektup var... Mektubu aynen yayınlıyoruz...

İŞTE O MEKTUP!..

Sayın Rektörüm,

Malum pandemi devam ediyor, sayılarımız hızla yükseliyor, yayılımda dünyada 3. durumdayız.  Pandemiyi yavaşlatmak ve bitirmek için bir yıldır canla başla çalışıyoruz.  Yapabileceğimiz en önemli önlem de mümkün mertebe hareketliliği azaltmak,  mesafeye dikkat etmek. Bu bağlamda tüm  ülkemizde olduğu gibi ilimizdeki  üniversitelerimizde de eğitimler uzaktan online yapıyoruz. Biz  hocalar  evlerimizin  birer  odasını dersane haline getirdik, haftalık ders programımıza göre  odamıza çekilip derslerimizi yapıyoruz. Mümkün mertebe dışarı çıkmayarak virüsü almamaya/yaymamaya çalışıyoruz. Ancak üniversitemizin bazı bölüm yöneticileri aldıkları bir kararla, “her hocanın  her hafta, haftada bir/iki gün” öğrenci olmayan boş okula gelmeleri isteniyor.  Geliriz çok sıkıntı değil ama bunun gerekçesini bir türlü anlayamadık. Bizim görevimiz ders okutmak ve biz onu güvenli bir şekilde evimizden yapıyoruz.  Her hafta  binlerce hocanın hiçbir gereği/işlevi olmadığı halde  evinden çıkıp,  iki –üç dolmuş değiştirerek  okuluna gidip, orada da hiç bir şey yapmadan, aynı şekilde evine dönmesinin ne mantığı var? Ben bir anneyim evimde yaşları 6-13 arasında 3 küçük çocuğum var,bir engelli kardeşim, annem, babam var. Her hafta hiç gereği yok iken  toplu ulaşım araçlarına binip okula gidip geldiğimde virüsü kapar çocuklarıma, engelli kardeşime, anne babama da bulaştırırsam bunun vebali  ne olacak. Toplantılar ve dersler online yapılırken sadece şeklen her hafta okula  niçin uğruyoruz. Bu uygulama virüsü yaymanın dışında bir getirisi var mı?    

         Virüsü yayma dışında hiçbir getirisi olmayan her hafta boş (öğrenci olmayan) okula uğrama uygulamasının bitirilmesini tensiplerinize arz ederim.

Afyon Kocatepe Ünv.Hocaları


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Koray Ay
  1 ay önce
  Öğretim görevlileriiiii çok ayıp çokkkkk.2-3 münübüs değiştiriyoruz diye yazmanız yanlış burası büyükşehir değil atmayın.Kaldıki hepiniz kendi araçlarınızla gidip geliyorsunuz. Kaldıki göreviniz gelinecek deniyorsa gideceksiniz.
 • alp alp
  1 ay önce
  Ajitasyon yapmayın.Pamuklara sarılıp yatmıyor millet.Özel sektörde çalışanlar insan değilmi.Yok 2-3 minübüs değiştirip işe geliyormuşlar.Hadi ordan hepinizin altında son model arabalar var.Kime ne hikaye anlatıyorsunuz.Asıl o dediklerinizi hergün asgari ücretle özel sektörde çalışan insanlar yaşıyor.Sizinki can başkalarınınki patlıcan.Zaten 1 yıldır yan gelip yatıyorsunuz.Haftada birgün gelin deyince canınızmı yandı.Helalinden para kazanın.Ayıp oluyor.