Reklam

SARAYDÜZÜ MUHTARI KURUDERE'DEN AK PARTİ'YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Afyonkarahisar merkeze bağlı Saraydüzü muhtarı Süleyman Kurudere, beraberindeki heyetle AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’e mera sorununun çözümüne dair girişimlerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

SARAYDÜZÜ MUHTARI KURUDERE'DEN AK PARTİ'YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
20 Mayıs 2020 - 17:01
Afyonkarahisar merkeze bağlı Saraydüzü muhtarı Süleyman Kurudere, beraberindeki heyetle AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’e mera sorununun çözümüne dair girişimlerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.Muhtar Kurudere “Ben rant peşinde değilim ama bazıları siyasi konularda rant yapmaya kalktılar. Reisimiz var, ondan öte yok” dedi. Sezen de “Biz bunun şovunu yapacak değiliz” dedi.  


 

İlimiz merkeze bağlı Saraydüzü Köyünde köy tüzel kişiliğine ait olan meranın köy muhtarlığınca bir firmaya sera yapılması için kiraya verilecek olmasına köylüler karşı çıkmış ve konuyu AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’e aktarmıştı. Bakanlık nezdindeki girişimler sonucu kurul, köy halkının menfaatlerini gözeterek arazinin sera şirketine kiralanmasını uygun bulmadığı yönünde karar verdi.

Kararın ardından Saraydüzü Muhtarı Süleyman Kurudere, beraberinde AK Parti Saraydüzü temsilcisi Mehmet Gelişgen, azalar ve vatandaşlarla AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz de hazır bulundu.

 

“Biz bunun şovunu yapacak değiliz”

 

Ziyarette bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Konu bize geldiğinde Milletvekilimiz Ali Özkaya tarafından Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye iletildi. İl Müdürümüz ve bizim de takiplerimiz sonucu karar verildi. Bakan bey de ‘uygun olan köylünün menfaatidir’ dedi. Dolayısıyla mera köy tüzel kişiliğine bırakıldı. Hayırlı olsun. Burası bizzat kendimiz, milletvekillerimiz ve İl Müdürümüzün ısrarlı takipleri sonucu tekrar köy tüzel kişiliğine kazandırılmıştır. Köylünün menfaatine gereken ne varsa yaparız. Kaldı ki biz bunun şovunu da yapacak değiliz. Başkaları bunu alıp şov malzemesi yapıyorlar. Bizim Saraydüzü’nde yaşayan hemşerilerimiz de bu işin gerçek müsebbibi kimdir, karar vereni kimdir, herkes her şeyi biliyor” dedi.

 

“Siyasi rant yapmaya kalktılar ama başımızda Reisimiz var”

 

Muhtar Kurudere ise “Biz bu mera alanının bize geri kazanımına sebep olan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’e, milletvekili Ali Özkaya’ya, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ederiz. Ben rant peşinde değilim. Bazıları siyasi konularda rant yapmaya kalktılar. Ben adaletime güveniyorum, hükümetime güveniyorum. Bu işi sulandırmaya gerek yok. Allah razı olsun Bakanlarım vekillerim bize burayı kazandırdılar. Her şeyden önce başımızda Reisimiz var. Ondan öte yok. Ayrıca köy halkı adına açıklama yapan şahsın, köyde bir temsil hakkı ve yetkisi de yoktur. Köy halkı adına seçilmişler ve temsilciler yapar” diye konuştu.  

 

Sezen de “Bu hafta Cuma günü Cumhurbaşkanımız ile görüşeceğim. Teşekkürlerinizi ileteceğim” dedi.

 

Görüşmenin ardından Başkan Sezen, Muhtar Kurudere ve beraberindeki heyet köy halkının taleplerini tek tek not alarak takipçisi olacağını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum