SALGININ HIZINI KESTİK DEDİ VE UYARDI!..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana’nın Eylül ayında korona virüs vaka sayısında pik noktasını yaşadığını ancak şu dönemlerde sayıların tekrardan azalışa geçtiğini söyledi.

SALGININ HIZINI KESTİK DEDİ VE UYARDI!..
09 Ekim 2020 - 12:30

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana’nın Eylül ayında korona virüs vaka sayısında pik noktasını yaşadığını ancak şu dönemlerde sayıların tekrardan azalışa geçtiğini söyledi.Koca, 'Ülke çapında alınan tedbirlerin sıkı denetimi sayesinde salgının hızını kestik. Ülke genelinde vaka sayılarında ki azalışı görüyoruz. Bu iyi gidiş bizi asla rehavete sürüklememeli. Mücadelemizi sürdürüyoruz' dedi.


Bakan Koca, çeşitli ziyaret, toplantılara katılmak üzere sabah hava yoluyla Adana'ya geldi. İlk olarak Adana Valiliğini ziyaret eden Bakan Koca, burada şeref defterini imzaladı. Ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Vali Süleyman Elban ile görüştü. Görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Koca, “Bugünkü çalışmalarımızda hem korona virüs salgınının bölgedeki seyrini hem de sağlık alanındaki çalışmaları inceleyeceğiz. Ziyaretimize valimizle görüşerek, genel bir değerlendirme yaparak başladık. Adana'daki hasta verileri, sunulan sağlık hizmetlerimizin durumu ve çözüm talep edilen konular konusunda istişare etme fırsatı bulduk. Adana dinamik nüfusuyla geniş bir bölgenin cazibe bölgesi. Aynı zamanda en kalabalık Türkiye'nin 6 ilinden birisi. Sağlık alanındaki ihtiyaçları artmaya devam edecek. Korona virüs salgınıyla birlikte değişen ihtiyaçlara şehir hastanemizin sağladığı imkanları gözlemledik. Adana tüm ülkemize örnek olan bir il oldu. İl merkezi ve ilçelerdeki yatırımlara rağmen Adana'nın ihtiyaç duyduğu farklı yatırımlar hakkında değerlendirmelerimizi yapmış olduk” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum