Reklam

SAĞANAK YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK!..

Meteoroloji'den edinilen son hava durumu tahminlerine göre, Türkiye'nin büyük çoğunluğu perşembe gününe kadar yağışlara teslim olacak. İşte haritalarla 5 günlük hava tahminleri...

SAĞANAK YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK!..
19 Ekim 2020 - 09:47
Meteoroloji'den edinilen son hava durumu tahminlerine göre, Türkiye'nin büyük çoğunluğu perşembe gününe kadar yağışlara teslim olacak. İşte haritalarla 5 günlük hava tahminleri...


AFYONKARAHİSAR'DA 5 GÜNLÜK

HAVA TAHMİN RAPORU 


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son verilere göre, öğle saatlerinden sonra Antalya, Göller Yöresi, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya, İç Anadolu'nun batısı, Giresun'un doğusu ve Trabzon'da kuvvetli, Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Adana'nın kuzeyi, Doğu Toroslar mevkii, Kahramanmaraş'ın güneybatısı, Osmaniye ve Hatay'ın İskenderun ilçesi ile Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 

ANİ SEL, SU BASKINI VE RÜZGARA DİKKAT

Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya, Göller Yöresi, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya, İç Anadolu'nun batısı, Giresun'un doğusu ve Trabzon'da kuvvetli, Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli olması bekleniyor. Buna göre olası ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

HAVA SICAKLIĞI

Sıcaklıkların Kuzey, iç ve batı kesimlerde azalmaya devam edeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgarın genellikle güneyli, Marmara, Kuzey Ege, Batı Karadeniz ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz'de kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerler ile Marmara'nın güneybatısı, Kuzey Ege, Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop ve Samsun çevrelerinde yer yer kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum