SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NA DA SEFER DÜZENLENMELİ

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NA DA SEFER DÜZENLENMELİ

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NA DA SEFER DÜZENLENMELİ
18 Ocak 2020 - 12:43 - Güncelleme: 18 Ocak 2020 - 12:55

 

-Zafer Havalimanı daha işler hale getirilmelidir. Bunun için, İstanbul Havalimanı’na yapılan mevcut seferlerin yanı sıra Sabiha Gökçen Havalimanı ile termal otellerin misafirlerinin yoğun olarak yaşadığı Gaziantep gibi şehirlere de seferler konulmalıdır.

Zafer Havalimanı’nda şu anda uygulanan ve turizm sektörünün talebi doğrultusunda düzenlenen seferlere devam edilmesi ekonomimiz için olumludur. Salı günü hariç her gün uçuş gözükse de, bazen rötar nedeniyle gecikmeler yaşanmakta, bazen de seferler iptal edilmektedir.

Bununla birlikte iş insanlarımız için, bundan önce olduğu gibi sabah gidiş ve akşam dönüş olmak üzere bir seferin daha konulmasını talep ediyoruz. Ayrıca hemşehrilerimizin yoğun olarak yaşadığı Brüksel’e de Zafer Havalimanı’ndan uygun fiyatlı dış hat çalışması yapılmalıdır.

Zafer Havalimanı bir cazibe merkezi haline gelsin istiyoruz. Lojistik alanda da bu havalimanı kullanılabilir. Yüklenici firmaya, gelmeyen her firma için para ödeniyor. Biz istiyoruz ki bu teşvik Türk Hava Yolları’na veya özel havayolu şirketlerine verilsin. Fiyatlar ucuzlasın, uçuş seferleri artsın.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • serhat hoca
  10 ay önce
  Hüsnücüm kütahya için uğraşma uğraşacaksan Afyon un hava alanını sefere açtırt.Nato yu defedin gitsin bir işe yaradığı yok zaten.
 • Afyon huzi
  10 ay önce
  Utanç duydum remsme bi Afyonlu olarak. Kütahyanın havalimanı için Afyon büroksosisi ve Atso elinden geleni yapıyor ama Afyon merkezde havalimanın açılması için çaba sarfetmiyorlar. Yazık çok yazık. Biz kendi havalimanımızı istiyoruz. Bize zaferden
 • vatandaş
  10 ay önce
  Zafer havaalanı yer olarak pek iyi değil maalesef.Sis pus ve kar .Geçen sene sabahın köründe saat 6 gibi kalkan uçaklara zorlukla yetişiyorduk.Hava muhalefeti nedeniyle sürekli iptaller olmuştu.Keşke Afyon merkeze yakın havalimanı yapılsaymış.
 • Vatandaş
  10 ay önce
  Almanya ve Belçikadan da olmalı direk sefer.