Saadet Partisi, bu defa hem iktidara, hem muhalefete yüklendi!..

​​​​​​​Saadet  Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, basın açıklamasında hem iktidara, hem muhalaefete yüklendi!..

Saadet Partisi, bu defa hem iktidara, hem muhalefete yüklendi!..
25 Ocak 2021 - 18:33
Saadet  Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, basın açıklamasında hem iktidara, hem muhalaefete yüklendi!..

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI...


SALDIRILARA KARŞI ERDOĞAN'IN SESSİZLİĞİ ŞAŞIRTIYOR
 Son dönemde gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırılar maalesef endişe verici şekilde artıyor. Gazetecilerin ve siyasetçilerin hedef gösterilmesi, ne siyaset adamlığına ne devlet adamlığına yakışır. Fikir ve düşünce özgürlüğünün ortadan kaldırılması manasına gelen bu durum ve yaklaşım insanlığa da siyaset adamlığına da yakışmamaktadır. Türkiye’mizin çözülmesi gereken o kadar çok meselesi beklerken, yaşanan şiddet olaylarından ve farklı gündemlerden dolayı artık esas meselelerimiz konuşulamıyor. Bu saldırılara karşı Sayın Cumhurbaşkanı'nın sessizliği bizi şaşırtmaktadır. Yetkililer bu durum karşısında sessiz kalamaz, kalmamalıdır. 

TÜRKİYE ENFLASYONDA BİRİNCİ OLDU
 Artan hayat pahalılığı, işsizlik ve evine ekmek götüremeyen vatandaşımızın dramı her geçen gün artmaktayken diğer tarafta mutlu bir azınlık, yaşanan bütün bu dramdan ya habersiz kalıyor ya da duymak istemiyor. Rakamlarla oynayarak sorunları gizlemeye çalışsalar da bu durum ancak yatsı vaktine kadar sürer ve sonra her şey ortaya çıkar. Türkiye, gıda fiyatları enflasyonunda yüzde 20.6 ile OECD ülkeleri arasında birinci oldu. Bu konuda birinciliği kimseye kaptırmamak gerçekten büyük başarı.  

YAZLIK VE KIŞLIK SARAYA HARCANAN PARA BU MİLLETE REVA MI?
 Daha düne kadar tarımda kendi kendine yetebilen bir ülkenin şu an bu hale getirilmesi takdire şayan. Türkiye’nin üretimi artıracak yatırımlara ihtiyacı var. Tarımda sanayide ve teknolojide gerekli adımlarım atılması elzem. 2021 Yılı Yatırım Programı'na göre bu sene yazlık ve kışlık 2 yeni saray inşa edilecekmiş. Marmaris’teki yazlık saraya 640.5 milyon ve Bitlis Ahlat’taki kışlık saraya 99 milyon TL harcanması bekleniyor. Soruyorum sizlere bu harcanan para bu millete reva mı? Bu zihniyetten kurtulmadan Türkiye’nin ayağa kalması, problemleri çözmesi, fakirin halinden anlaması mümkün değil. Bir kere daha sesleniyorum düşünün bunları. Hakikaten, harcanan bu paralar içimizi sızlatıyor. Türkiye’nin bu tip yerlere değil, üretim tesislerine ihtiyacı var. Devlet adamı garibanın halinden anladığı zaman itibar görür. İnsanlar aç haldeyken bazı şeyleri düşünemez, yanlış hareketlere yönelebilir. Emin olun duyulan intihar haberlerinin de ana nedeni ekonomidir. Nasıl ülkede ekonomik sorun yok diyebiliyorsunuz. 

SAMİMİYSENİZ PARTİ MENSUPLARIMIZI EKRANA ÇIKARTIN
 Sayın Cumhurbaşkanı'nın, Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaret etmesi, Saadet Partisi’nin olmadığı ekranlarda Saadet Partisi hakkında konuşulmasını başlattı. Saadet Partisi ile alakalı dışardan insanları konuşturacağınıza, samimiyseniz parti mensuplarımızı ekranlara çıkartıp bizim fikirlerimizi dinleyin.

SAADET PARTİMİZ MİLLİ GÖRÜŞ'TEN MİLİM AYRILMAMIŞTIR
 Ey sakallı Hüsnüler. Erbakan Hoca'mızın zamanında dediklerine bir kulak verin, arşivlere bakın. Ulaşamazsanız biz size temin edelim. Saadet Partimiz hiçbir zaman Milli Görüş'ten milim ayrılmamıştır. 

MUHALEFETE TEPKİ, İKTİDARA ÇAĞRI
Muhalefet, iktidarın yanlışlarını ortaya koymalı ve çözüm fikirleri sunmalıdır. Milletin manevi değerlerine saygısızlık yaparak hiçbir çözüm getiremezsiniz. Türkiye kutuplaştı, kamplaştı, milletimiz arasında gerilim çok fazla arttı. Gelin elbirliği ile bu gerilimi azaltalım. Muhataplarımızı hainlikle ve terörle itham etmeyelim. Yunus Emre’nin dediği gibi gelin tanış olalım işi kolay kılalım. Sevelim sevilelim. Dünya kimseye kalmaz.

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Doğruya Doğru
  3 ay önce
  Parti genel müdürleri Ak Parti ile ittifakta bulunabileceklerini söylüyor bunlar her halde ayrı telden çalıyor kendi bildiklerini okuyor. Arkadaş genel müdürünüzü dinleyin ne diyor? Bir baş varken başka başlara ihtiyaç yok sizin başınız var ...
 • koca afyonlu
  3 ay önce
  işte klasik türk insanı... okuduğunu anlayamama veya doğru anlamama... temel karamo. ne diyor şuan ki sistemde yani tek adam rejiminde ittifak yapmamız söz konusu değil diyor...