Reklam

PARTİ KURULDU, İSLÂMİ CİHAD BAŞLADI!..

"Muhammed Aslan" ismiyle yönetilen sahte Facebook profilinden "Afyonkarahisar'da İslami cihad hareketi başladı" paylaşımı şaşkınlıkla karşılandı.

PARTİ KURULDU, İSLÂMİ CİHAD BAŞLADI!..

"Muhammed Aslan" ismiyle yönetilen sahte Facebook profilinden "Afyonkarahisar'da İslami cihad hareketi başladı" paylaşımı şaşkınlıkla karşılandı.

PARTİ KURULDU, İSLÂMİ CİHAD BAŞLADI!..
21 Aralık 2018 - 09:14 - Güncelleme: 21 Aralık 2018 - 18:44

Afyonkarahisar'da "Muhammed Aslan" ismiyle yönetilen sahte Facebook profilinden "Afyonkarahisar'da İslami cihad hareketi başladı" paylaşımı şaşkınlıkla karşılandı.

Yeniden Refah Partisi’nin Afyonkarahisar teşkilatının kurulma çalışmalarıyla ilgili bir resim paylaşılan sahte hesapta, resimlerin üstüne “Afyonkarahisar’da İslami cihad hareketi başladı” cümlesiyle verdi.

Kimin yönettiği belli olmayan sahte hesapta, Afyonkarahisar Erbakan Vakfı ve kurulma aşamasında olan Afyonkarahisar Yeniden Refah Partisiyle ilgili etkinlik ve haberler paylaşılıyor.

Fason hesapta, siyasi faaliyetlerin “İslami cihat hareketi başladı” diyerek dinin argümanların siyasete alet edilmesi ve suiistimal edilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Bu paylaşımı gören vatandaşlar, “Bu arkadaşlar neyin cihadını yapıyor, kime karşı İslami cihat yaptığını iddia ediyor. Dini terimlerin siyasette kullanılmasını doğru bulmuyoruz, siyasete alet edilen din en çok bizim dinimize ve dindar kesime zarar veriyor, İslam, cihat gibi kavramların siyasette kullanılmasını doğru bulmuyoruz” dediler.

NOT: Haberle ilgili olarak, Erbakan Vakfı İl Başkanı Afyonhaber'e ulaşmış, söz konusu sahte hesabın kendisi tarafından kontrol edilmediğini beyan etmiştir. 
 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • pala remzi
  1 yıl önce
  bir defa cihad ne manaya geliyor bunu bir ögrenin artik. bilgisiz cahil medya! cihad sizin bildiginiz ve kast ettiginiz degildir. cihad müslümanin iyi bir müslüman olmasi icin nefsi ve $eytaniyla ugra$manin adidir. sizin cihad deyip sava$ anladiginizin ismi islamda mukateledir. akilsizlar medya yavrulari.
 • Nizamettin
  1 yıl önce
  "Size bir fasık haber getirdiği zaman ona hemen itibar etmeyin araştırın" diyen dinin mensubuyuz. Haber sitenize aktarılan bilginin yanlış kaynaklarca aktarıldığı kanaatindeyim. En yakın zamanda Vakfın yayınlayacağı resmi açıklamayı da Afyonumuzun markası olan Afyonhaber.com da yayınlayacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Saygılarımla
 • İbrahim
  1 yıl önce
  Bu haber yanlış bir yorumla yapılan bir haber niteliği taşımaktadır anlatılmak istenen ile anlaşılan anlam farklıdır İslami Cihat ile islam birliği ve d8 modeli anlatılmak istenmiştir fakat haber merkezi farklı yorumlamıştır