Reklam

OTİSTİK ÇOCUĞU İÇİN ŞARKICI OLDU

Pop Müziğin yeni isimlerinden Reyhan, otistik çocuğu için şarkı söylemeye başladı.

OTİSTİK ÇOCUĞU İÇİN ŞARKICI OLDU
15 Ocak 2019 - 17:04 - Güncelleme: 16 Ocak 2019 - 22:05
 

Pop Müziğin yeni isimlerinden Reyhan, otistik çocuğu için şarkı söylemeye başladı.

 

Müzik öğretmenliği yapan Reyhan’ın en büyük ideali kendi çocuğu gibi otistik olan çocukların eğitim alacağı ve sosyal hayata karışacağı bir okul açmaktı. Ekrem Düzgünoğlu’nun “Gönül” klibinde rol alan Reyhan klip çekimleri esnasında mırıldandığı “Eziz Dostum” adlı türkü ile Ekrem Düzgünoğlu’nun dikkatini çekti. Yıllardır hayalini kurduğu okul hedefine ulaşabilmek için şarkıcı olmaya karar verdi.

 

Folk Müzik logosu ile çıkan “Adın Yazıyor” şarkısının sözü ve müziği Ekrem Düzgünoğlu’na ait.

 

“Şan, şöhret elbette güzeldir ama benim yegane amacım şarkılar söyleyerek otistik çocuklara bir okul açmak. Sesimin güzel olduğunu düşünüyordum ama bir ustadan Ekrem Düzgünoğlu’ndan bunu duymak beni cesaretlendirdi. Ve artık bende varım diyorum” diyen Reyhan müzik dünyasına hızlı bir giriş yapma hedefinde.

REYHAN KİMDİR?

 

Denizli doğumlu olan Reyhan, tüm eğitim hayatını memleketinde tamamladı. Denizli Pamukkale Üniversitesi Müzik Öğretmenliğini oku. Eğitim hayatı boyunca Melihat Gülses, Ahmet Özhan  ve rahmetli Avni Anıl’la birlikte Türk Müziği korolarında yer aldı.

 

Üniversite eğitimini tamamlayınca Gazi Üniversitesi Tasavvuf Korosun’da çalışmaya başladı. Ardından Van’ın Çatak ilçesinde öğretmenliğe başladı.

 

Öğretmenlik mesleğini icra ederken Ekrem Düzgünoğlu’nun “Gönül” klibinde rol alarak Ekrem Düzgünoğlu ile yolları kesişti. Klip çekimleri esnasında mırıldanarak okuduğu “Aziz Dostum” türküsü ile Ekrem Düzgünoğlu’nun dikkatini çekti.

 

Müzik öğretmenliği yaptığı yıllarda en büyük hedefi Otistik çocukların eğitim alacağı bir okul yaptırmaktı. Çünkü kendi çocuğu da otistikti. Bu hedefine şarkı söyleyerek ulaşacağını düşünerek Ekrem Düzgünoğlu ile çalışmaya başladı.

 

Ve ilk singelı “Adın Yazıyor” u 2019’un ilk albümünde çıkardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum