Reklam

ÖİB, 13 İLDE 34 TAŞINMAZI İHALE İLE SATACAK

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 13 ilde 34 taşınmaz özelleştirilecek. İhale bedeli peşin veya vadeli olarak ödenebilecek.

ÖİB, 13 İLDE 34 TAŞINMAZI İHALE İLE SATACAK
15 Ekim 2020 - 17:36 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 14:48
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 13 ilde 34 taşınmaz özelleştirilecek. İhale bedeli peşin veya vadeli olarak ödenebilecek.
 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, satış yöntemiyle özelleştirmeler gerçekleştirecek.


Buna göre, Ankara, Afyonkarahisar, Antalya, İstanbul, Niğde, Tekirdağ, Tokat, Şanlıurfa, Balıkesir, Malatya, Ordu, Diyarbakır ve İzmir'de bulunan 34 taşınmaza ilişkin ihaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek.

Taşınmazlarla ilgili bilgi için link:

https://www.oib.gov.tr/haberler/yatirimcilara-duyuru-4


 

GEÇİCİ TEMİNAT ALINACAK

Gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

Teklif sahiplerinden ihalelere katılabilmesi için ilanda belirtilen tutarlarda geçici teminat alınacak. İhale bedeli peşin veya vadeli olarak ödenebilecek.


ÖZELLEŞTİRME İDARESİ NEDİR?

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı kamu tüzel kişiliğine sahip, özel bütçeli bir kurum. 27 Kasım 1994 tarih, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun'la kuruldu. İdarede 1 başkan, 3 başkan yardımcısı, toplam 19 daire başkanı ve proje grup başkanı ile birlikte yaklaşık 330 personel görev alıyor.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın görevleri 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 353. maddesinde düzenlenmiş olup genel olarak özelleştirme ile ilgili iş ve işlemleri yürütüyor.

İdare, özelleştirme programının yanı sıra, toplu konut uygulamalarının yürütülmesi, Kamu Ortaklığı Fonu’nun yönetimi ve Çalışanların Tasarruflarını Teşvik Hesabı’nda biriken paraların nemalandırılması gibi görevler de üstleniyor.YORUMLAR

  • 0 Yorum