Reklam

ÖĞRETMENLERİMİZ İNSANLIĞI AYDINLIK YARINLARA TAŞIYAN ADSIZ KAHRAMANLARSINIZ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.

ÖĞRETMENLERİMİZ İNSANLIĞI AYDINLIK YARINLARA TAŞIYAN ADSIZ KAHRAMANLARSINIZ
22 Kasım 2019 - 14:49

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.Başkan Zeybek öğretmenlerin tüm insanlığa yön verecek kadar kutsal bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Öğretmenlerin, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlar olduğunu ifade eden Başkan Zeybek,  Türkiye'nin, öğretmenleri sayesinden geleceğindeki hedeflere ulaşmada en ufak bir şüphesi bulunmadığına dikkat çekti.

Başkan Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi ' Kıymetli Öğretmenlerimiz, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlarsınız. Allah'a iman eden bir toplum oluşturmayı amaçlayan Peygamber Efendimiz, eğitim ve öğretime büyük önem vermiştir. Bu hususta kendisine indirilen ilk vahiy de "Oku" emridir. Dolayısıyla okumak ona ve ümmetine Allah Teâlâ'nın ilk emridir.

 Siz değerli öğretmenlerimiz, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlarsınız. Bir taraftan çocuklarımızı ve gençlerimizi eğiterek geleceğe hazırlanmasını sağlarken, diğer taraftan da ülkemizin geleceğine yön veriyorsunuz.  Tüm meslek grupları sizlerin elinde şekillenmektedir.

 Özgürlüğü, bağımsızlığı, ulusal egemenliği, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan bu değerleri koruyup yüceltecek kuşakları yetiştiren değerli öğretmenler, sizlerin varlığıyla gelecekten en ufak kaygımız ve endişemiz yoktur.En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.

 Toplumun gerçek mimarı, sadakatin eşsiz örneği, her türlü zorluğa sabreden ve milletin istikbalinin garantiye alınması konusunda durmadan koşan kıymetli öğretmenlerimiz! 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü yürekten tebrik ediyor, halen görevi başında olan öğretmenlerimize hayırla geçen bir ömür dilerken, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vefat etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum" 

YORUMLAR

  • 0 Yorum