OEDAŞ, memnuniyet oranı en yüksek elektrik dağıtım şirketi

Osmangazi EDAŞ, müşteri memnuniyeti en yüksek elektrik dağıtım şirketi oldu

OEDAŞ, memnuniyet oranı en yüksek elektrik dağıtım şirketi
04 Mayıs 2021 - 13:50 - Güncelleme: 04 Mayıs 2021 - 14:27
Osmangazi EDAŞ, müşteri memnuniyeti en yüksek elektrik dağıtım şirketi oldu

ANKARA (AA) - Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), Elektrik Tesisleri ve Mühendislik Hizmetleri AŞ'nin (ELTEMTEK) Elektrik Dağıtım Hizmet Araştırması'nda Mart 2020-Şubat 2021 dönemini kapsayan bir yıllık süreçte müşteri memnuniyeti en yüksek elektrik dağıtım şirketi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetlerini sağlayan OEDAŞ, hayata geçirdiği yatırımlar ile hizmet verdiği illerde yeni ve modern bir altyapı hizmeti sağlarken, teknolojiyi de kullanarak alt ve üst yapı çalışmaları sayesinde hizmet kalitesini üst noktalara taşıdı.

Elektrik dağıtım şirketlerinin verdiği hizmetlerden memnuniyeti ölçmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla gerçekleştirilen araştırmada aynı dönem Türkiye ortalaması 53,2 puan seviyesinde gerçekleşirken, şirket 61,2 seviyesinde puan alarak birinci oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Osmangazi EDAŞ Genel Müdürü Fuat Celepci, son bir yıllık dönemde müşteri memnuniyetini zirveye taşıdıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"2020 ve 2021 yılları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisi altında geçerken şirket olarak çalışanlarımızın büyük özverisi sayesinde faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Bu gayretin en somut göstergesi müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler oluyor. Elektrik dağıtım şirketleri özeline Türkiye çapında her ay düzenli yapılan Elektrik Dağıtım Hizmet Araştırması'nda son bir yıllık dönemde zirvede yer alıyor olmamız bize büyük bir mutluluk ve sorumluluk yüklüyor. Gerçekleştireceğimiz çalışmalar sayesinde 2020 Mart-2021 Şubat dönemini kapsayan başarımızı, çok daha yukarılara çıkarmayı, müşteri memnuniyetimizi daha da geliştirmeyi hedefliyoruz."

 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Yılmaz
  5 gün önce
  OEPSAŞ yıllardır kullandığımız aboneligimizi baskasının uzerine kaydetmiş ayricada tüketici hizmetleri yönetmeliğine aykırı sekilde abonelik iptali yapıyor. Müsteri hizmetlerini defalarca aradım karmaşık bir konu diyor ve yeniden abone olun diyor. Bu anketi kim cevapladı acaba?
 • Şensoy Kılıçkaya
  5 gün önce
  Bu anket uzayda mı yapılmış? Ortada memnun olunacak bir hizmet mi var, yağmur yok, fırtına yok, kar yok, neden Uydukent'te her gün kesinti yapılıyor?
 • Hasan
  5 gün önce
  Yalan kardeşim. En ufak bir yağış ve rüzgârda en az iki saat elektrik kesiliyor Veysel Karani Maallesinde. Altyapı değişıcek diyorlar yıllardir.
 • Abdullah Ay
  5 gün önce
  Hayret birşey ya nasıl bir memnuniyet anlamadım ,geçen gün son ödeme tarihi gelen hesabımda bakiye yetmediği için hemen 2 gün sonra eve ihbarname geldi eğer fatura yatmazsa 7 Mayıs'ta elektrik kesileceği yönünde ve bu olaylar hep tam kapanma zamanı içersinde oldu şimdi ne demek istiyorum anlatayım ; evet verdiğiniz bir hizmet var karşılığını mutlaka alacaksınız ama pandemi süreci ,ekonomik durumlar ve tam kapanma zamanında bunu yaptınız ya hadi benim param vardı yatırdım parası olmayan insanların elektriğini mübarek Ramazan ayı ve tam kapanma varken kesecekseniz Allah sizi bildiği gibi yapsın ne diyeyim , sizi Reise şikayet edeceğim siz sırf onun daha az oy alması için böyle dönemlerde millete zulüm yapıyorsunuz .
 • Erol ARIK
  5 gün önce
  Hiç de inandırıcı bulmuyorum. Yeşilyurt mahallesinde oturuyorum. Her gün kesinti oluyor. Bu kesintilerin birinde televizyonum kart yaktı, birinde buzdolabı kompresörü arızalandı. Servisleri yüksek voltaj sebebi diye rapor verdi. Onarım bedeli tazmini için dilekçe ile oedas a başvuru yaptım. Hiçbir gerekçe göstermeden, sadece" red edilmiştir" denildi. Bu şirket müşteri memnuniyeti anketini marsta mı yaptırdı.