Reklam

MXGP OF TURKEY DÜNYA BASININDA

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu sene ikinci kez Afyonkarahisar’da düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası dünya medyasında da geniş yer buldu.

MXGP OF TURKEY DÜNYA BASININDA

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu sene ikinci kez Afyonkarahisar’da düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası dünya medyasında da geniş yer buldu.

MXGP OF TURKEY DÜNYA BASININDA
13 Eylül 2019 - 10:07

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu sene ikinci kez Afyonkarahisar’da düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası dünya medyasında da geniş yer buldu.
 
MCNews.com Jeffrey Herlings’in başarılı performansıyla formuna dönüş yaptığına dikkat çekerek, “Türkiye’nin MXGP’si, mükemmel hava koşulları ve büyük kalabalık önünde, KTM’li Jeffrey Herlings için mükemmel bir dönüş fırsatı verdi. FIM Motocros Dünya Şampiyonası’nın en iyi parkurunda Herlings, 85. GP galibiyetini kazandı” dedi.
 
MXNews Online sitesi, Türkiye’nin harika bir yarışa sahne olduğunu okurlarına duyururken, “Herlings, Türkiye’de podyuma uçtu” dedi.
 
Motocross İtalya sitesi de Türkiye’deki yarışa dair haberleri detaylarıyla paylaşırken, videolarla Afyonkarahisar’ı da tanıttı.
 
Çin’in resmi haber ajansı Xinhua yarıştan çok sayıda fotoğrafı galeri yaparak okurlarına geniş bir haberle organizasyonu aktardı. Xinhua, son yarışın kendi ülkelerinde yapılacağını hatırlatırken, “Türkiye kusursuz bir organizasyon düzenledi. Çinli organizatörlerin Türkiye’deki konforu sunması gerekecek” yorumuna yer verdi.
 
Total Motorcycle sitesi, Afyonkarahisar’da sıcak havaya rağmen pist koşullarının uygunluğu için sulama ekiplerinin yoğun bir çalışma yaptığını belirtirken, “Türkiye Herlings’e zafere giden yol için mükemmeli sundu” ifadesini kullandı.
 
SpeedWeek internet sitesi ise, Afyonkarahisar’ın motokros yarışları açısından heyecan verici olmaya devam ettiğini kaydederek, bayanlar yarışlarının da nefes kestiğini vurguladı.
 
İtalyan La Gazetta Dello Sport Gazetesi, MXGP of Turkey’in etaplar arasında heyecan uyandırdığını ve nefes kesen bir mücadeleye sahne olduğunu okurlarına aktarırken, “Türkiye, geçen yıla oranla tribünlerde on binleri ağırladı. Pilotlar, dolu tribünler için kıyasıya rekabet etti” dedi.
 
MotocrossPlanet, Afyonkarahisar’daki pisti davetkar ve hıza izin veren bir pist olarak nitelerken,
 
Marca Gazetesi, “Türkiye MXGP organizasyonunda Türk misafirperverliğini sergiledi. Çok sayıda izleyici yarışçıları izledi” yorumuyla habere yer verdi. MXGP’nin 2019’daki son telaşı Afyonkarahisar’daki Afyon’un yeni, geniş ve etkileyici pistinde Türkiye’nin ikinci Grand Prix’inde başladı. Sıcak ve güneşli koşullar, bu yıl on sekizinci yedinci turu ve kampanyanın Asya gezisine kapanmasından sadece bir hafta önce karşıladı. Hard-pack parkur davetkar ve hızlıdır, fakat aynı zamanda virajlardaki duvarlar ve iyi bir çizgi seçimine izin verdi.
 
 
Bu sene Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ikinci kez Afyonkarahisar’da yapılan Dünya Motokros Şampiyonası hem ülkemizde hem de dünya televizyonlarında canlı yayınlandı. Türkiye’de SPOR SMART HD iki gün boyunca bütün yarışları canlı olarak yayınlarken, TEVE2 ve CNN Türk’te yarış heyecanını izleyicileriyle paylaştı.
 
Türkiye: Spor Smart HD, Teve2, CNN Türk
 
ABD-Kanada: Cbs Sports Network
 
Avrupa: Eurosport2
 
Baltık Ülkeleri (Estonya, Letonya, Litvanya): TV Play Sports+
 
Belçika: Play Sports 1
 
Bulgaristan: BNT
 
Fransa: Eurosport2, Automoto La Chaine
 
İtalya: Rai Sport + HD, Rai Sport Web
 
Hollanda: NOS
 
Portekiz: Sport TV5
 
Slovenya: Sport TV1
 
ASYA
 
Fox Sports 3 Sea: Bruney, Cambodia, Edonezya, Hong Kong, Macau, Mongolia, Myanmar, Papua Yeni Gine, Filipinler, Singapur, Tayland, Malezya, Fox Sport Endonezya, Fox Sport Sea: Hong Kong – Makau – Tayland, Fox Sports 2 Sea: Cambodia, Endonezya, Makau, Mongolia, Myanmar, Papua New Guinea, Filipinler, Hong Kong,  Tayland, Vietnam), Fox Sports Malezya, Fox Sports Singapur
 
Çin: Star Sports
 
Brezilya: Bandsports
 
TV SPOR PROGRAMLARI
 
ABD - Kanada: Motortrend // MAV TV
 
Avrupa: Motor Sporları TV - Motortrend
 
Hırvatistan: Kreator TV
 
Finlandiya: MTV
 
Fransa: Automoto la Chaine
 
İtalya: Automototv
 
Portekiz: Sport TV
 
Hollanda: RTL
 
Slovenya: Sport TV
 
İspanya: Movistar
 
Latin Amerika: FOX Sports
 
Brezilya: Bandsports
 
Karayipler: Flow Sports
 
Asya: FOX Sports
 
Afrika: SportConnect
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum