Reklam

MÜZE KOMPLEKSİ İKMAL İHALESİ YAPILIYOR

Afyonkarahisar’da 2011 Yılında temeli atılan, arkeolojik ve etnografik eserlerin sergileneceği müze kompleksinin ikmal ihalesi başlatılıyor.

MÜZE KOMPLEKSİ İKMAL İHALESİ YAPILIYOR
20 Ekim 2020 - 11:19
Afyonkarahisar’da 2011 Yılında temeli atılan, arkeolojik ve etnografik eserlerin sergileneceği müze kompleksinin ikmal ihalesi başlatılıyor.

Ödenek çıkarılmayan ve 9 senedir kaderine terk edilen Yeni müze inşaatına ilişkin güzel haber, İl Kültür ve Turizm Müdür'ü Mehmet Tanır'dan geldi.

Sosyal medya hesabından seslenen İl Kültür ve Turizm Müdür'ü Mehmet Tanır, şu ifadelere yer verdi;" TEŞEKKÜRLER

Yeni müze inşaatı ikmal ihalesini başlattık. 11 Kasım'da ihale edeceğiz. İnşallah.
Yeni müzenin ödenek tahsisi için talimatı veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, önceki Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal'a, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy"a, Bakan Yardımcımız Sayın Nadir Alpaslan ve Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürümüz Sayın Gökhan Yazgı'ya;Özellikle her aşamasında desteğini gördüğümüz Valimiz Sayın Gökmen Çiçek'e, Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na, milletvekilimiz Sayın Ali Özkaya'ya ve milletvekilimiz Sayın İbrahim Yurdunuseven'e;İhale işlerini yürüten Bakanlığımız Konya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğüne, il müdürlüğümüz ve İl Özel İdaresi yönetici ve çalışanlarına şükranlarımı iletiyorum. Emeklerine sağlık. İlimize hayırlı olsun"

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • afyonlular
  5 ay önce
  kusura bakmayın ama gerçekten afyonda birşey var herşeyde geriden geliyor bilerek yapıyorlar bence 100 km uzaktaki illere bak sanki paris afyon ise afrika yuh diyorum ....
 • Afy
  5 ay önce
  Ya müzenin yarım inşaati kendi müzelik oldu. Bitermi hiç zannetmem zaten belirtililen ihale takvimi ile yer teslimi için 2021 başı başlar eh ödenek verirlerse 2023 hedeflerine ulaşırız.
 • Berk Can
  5 ay önce
  Maaşallah 9 yıllık temel çürüdü bunlar hala müze yapacaklar. zamanında 2016 yılında Ankara Afyon arası 1 saat olacak hızlı tren ile diyorlardı.2020 bitti. Ah Veysel Eroğlu Afyona büyük kazık attın
 • FEHMİ
  5 ay önce
  AFYON A İZMİR İSTİKAMETİ ÇEVREYOLU YETERSİZ GELİYOR. SUSUZ DAN İTİBAREN KARAHİSAR TÜNELİNE DOĞRU YENİ BİR ÇEVREYOLU YAPILMASI RİCA EDİLSİN