Muhammet Mısırlıoğlu: Maşallah lebalep maşallah!..

İYİ Parti il Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu 29 Nisan akşamı başlatılan tam kapanma sürecini değerlendirdi.

Muhammet Mısırlıoğlu: Maşallah lebalep maşallah!..
03 Mayıs 2021 - 18:02 - Güncelleme: 03 Mayıs 2021 - 18:29
İYİ Parti il Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu 29 Nisan akşamı başlatılan tam kapanma sürecini değerlendirdi.

Başkan Mısırlıoğlu AKP Gençlik Kolları Başkanını eleştirdiği konuşmasının başında “Kapanan yalnızca esnaf, bu nasıl bir "tam" kapanma. Kime sorsak "Bizim iznimiz var" ya da "Biz kapsam dışıyız" diyor” dedi


Adına Tam Kapanma Demeyin “Tüm imalathaneler açık. Fabrikalar açık. Sadece ilaç ya da gıda değil ayakkabıdan, kozmetiğe her türlü üretim kesintisiz sürüyor. İnşaatlar da öyle. Benim buna itirazım yok, eğer ekonominin çarklarının dönmesi için bu zorunluysa yapılmalı ama ismine de ‘tam kapanma’ denmemeli. Tüm işçiler ve üretim zinciri çalışanları işlerinin başında. Allah onları korusun” diyen Başkan Mısırlıoğlu”Kapanan yalnızca esnaf. Yani eve hapsedilen ve maalesef artık rutin hale gelen çocuklar ve 65 yaş üzerine bir de esnaf ve kamu görevlilerinin önemli bir kısmı eklendi”


MAŞALLAH LEBALEP MAŞALLAH!..

“Son habere göre kapanmadan muaf olan kesime AKP Gençlik Kolları eklendi. Mazeret hazır Gençlik Spor Bakanı geldi, biz gerekli izinleri aldık ve gerekli tedbirleri alarak bir araya geldik. Uzmanlar devamlı uyarıyor. Maske ve sosyal mesafe önemli diye, hatta bir metre mesafeyi iki metreye çıkardılar.Allah  aşkına bakarmısınız fotoğrafa.Yirmi beş otuz AKP li genç karşılarında Bakan bey onun hemen yanında da yaklaşık otuz gazeteci kardeşimiz. Aralarında mesafe deseniz sıfır. Bu nasıl tedbir. AKP Gençlik Kolları Başkanı maske takma tenezzülünde dahi bulunmamış. Maşallah LEBALAB MAŞALLAH. Benim esnafımda dükkanını kapatsın, Bayram sonu ödeyeceği çekleri, faturaları düşünsün, sen faaliyetine durma devam et Sayın Karahan” “Biz İYİ Parti İl Yönetimi olarak karar aldık. Önemli olan vatandaşımızın sağlığı, madem vatandaşımız kapanmak zorunda kaldı bizde bayram sonuna kadar bu yasaklara uyalım ve hiçbir faaliyette bulunmayalım dedik ve bu kararımızı uyguluyoruz. Gençlik Kollarımız ve Kadın Kollarımız çalışmalarına Ramazan Bayramı sonrasına kadar ara verdiler. Olması gereken de bu” dedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • tınaztepeli
  6 gün önce
  sayın başkan; ermeni soykırımını destekleyen HDP'ye partiniz genel başkanlık ve genel başkan düzeyinde bir kınama yapmadı ya da yapamadı. sonra ittifaksınız denilince karşı çıkıyorsunuz. net olalım, vatansever bir parti oy endişesiyle teröristlere ve destekçilerine sessiz kalamaz.
 • Serdar
  6 gün önce
  Sayın başkan partiinize oy vermem imkansız çünkü son mahalli seçimde seçim ortaklarımızı yanlış seçtiniz fakat sizin bu yazınıza katiliyorum. Bu yasaklarda herkes serbest bı esnafa yasak. Tüm para ödeme yerleri açık para kazanma kapımız kapalı. Hastalık için kapaniyorsak niye herkes sokaklarda. Benim dükyanım niye kapalı. Hükümet onun bunun tavsiyesi ile yapıyorsa veya kendi iradesi ile yapıyorsa da bu yasaklar niye sadece esnafa.