Reklam

MİLLETVEKİLİ KÖKSAL: ATA TOPRAĞINA DİKİLEN BİR GÖZ VAR

Konya Ilgın Çavuşlugöl'de kömür madeni için iş makineleri, jandarma eşliğinde tarlalara girdi.

MİLLETVEKİLİ KÖKSAL: ATA TOPRAĞINA DİKİLEN BİR GÖZ VAR
17 Temmuz 2020 - 15:47
Konya Ilgın Çavuşlugöl'de kömür madeni için iş makineleri, jandarma eşliğinde tarlalara girdi.CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, bu arada olay yerine giderek köylülere destek oldu.

Jandarma köylülerin tarlalarına gitmesine için vermezken, köylüler eylem yaptı. Eyleme destek veren CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “Tek bayrak, tek millet, tek vatan deyip de bu ülkeyi bölmeyi çalışanları, bu güzelim ülkenin topraklarına göz dikenleri ne bu millet ne de tarih asla affetmeyecek” dedi. 6 torunu olduğunu ve okutmak için tarlada çalıştığını söyleyen köylü bir kadın “Elin tarlalarında geçineceğiz diye çalışmaktan anamız ağladı" ifadelerini kullandı.

Çavuşcugöl meydanında köylülerle bir araya gelen CHP’li Köksal, “Toprak vatandır, vatan satılmaz. Ata toprağına sahip çıkmak, hukuksuzluğa dur demek için buradayız. Hala devam eden bir mahkeme var, verilmiş bir yargı kararı yok ama ata toprağına dikilen bir göz var. Buna karşı topraklarına sahip çıkmak için yüreklerini ortaya koyan insanlar var” diye konuştu. 

Köylü kadınlarla bir araya geldiğini ve sorunlarını dinlediğini belirten Köksal, şunları söyledi: “Dediler ki ‘biz toprağımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz. Ekinlerimiz mahvoldu, evlerimizin içi kömür tozu, tarladaki ürünlerimiz kurudu. Bahçemize ektiğimiz ürünler bile kurudu. Biz atamızdan dedemizden miras kalan topraklarımıza sahip çıkmak için, gelecek nesillere taşımak için haklı bir mücadelenin içerisindeyiz ama bize terörist dediler. Bizim köyümüzü terörist olarak yaftaladılar’ dediler. Çok üzüldüm, çünkü bu topraklarda sağcısı çıkar solcusu çıkar, değişik siyasi partilerden insanlar çıkar ama bu topraklardan, Anadolu’dan terörist çıkmaz.”

“Bu mücadele toprağına, vatanına sahip çıkma mücadelesidir. Bu hukuksuzluğa dur deme mücadelesidir” diyen Köksal, diğer siyasi partilerin milletvekillerinin bu mücadeleye sahip çıkma çağrısında bulunarak şöyle devam etti: 

“Toprağına sahip çıkmak isteyen, toprağını haksızca gasp etmeye çalışanlara karşı sesini duyurmak isteyen vatandaşın bağımsız savunma hakkı için baroları da bölmeye kalktılar. Tek bayrak, tek millet, tek vatan deyip de bu ülkeyi bölmeyi çalışanları, bu güzelim ülkenin topraklarına göz dikenleri ne bu millet ne de tarih asla affetmeyecek.”

6 torunu olduğunu ve okutmak için tarlada çalıştığını söyleyen köylü bir kadın “Elin tarlalarında geçineceğiz diye çalışmaktan anamız ağladı. Dört dönüm toprak aldık, dört dönüm de babamızdan kaldı, onu da elimizden alıyorlar. Yeter ya. Bağlar, bahçeler ekiyoruz, kuruyor. Olur mu ya? Benim her yerim platin, torunlarımızı okutacağız diye çalışıyoruz. Makinelerini, eşyalarını alıp götürsünler, tarlalarımızı vermiyoruz" diyerek arazisinin kömür madeni için kamulaştırılmasına tepki gösterdi. 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Namık yılmaz
  11 ay önce
  Bir tarlanın memlekete kazandıracagı katma değer ile bir kömür madenın memlekete katacagı katma değer bir mi? 100 donum arazının doyuracagı kişi ile 100 donum komur madenınde calısacak kişi bir mi? nerde anarşi orada chp helal olsun doğru yoldasınız! bu millet sizi hep vatan haini olarak görecek...
 • Afyonlu
  11 ay önce
  Sayın vekil o nedenlemi hdp ile kucak kucağa el ele yürüyorsunuz.
 • Vatan sevdalısı
  11 ay önce
  Hiç olmasa apo ile masaya oturup aponun kardeşini trt ye çıkarmıyor adamlar
 • Afyonlu
  11 ay önce
  Sayın vekil o nedenlemi hdp ile kucak kucağa el ele yürüyorsunuz.