Reklam

MİKROFON DELİKANLILIĞINI BIRAKIN!..

MİKROFON DELİKANLILIĞINI BIRAKIN!..

MİKROFON DELİKANLILIĞINI BIRAKIN!..
11 Şubat 2020 - 16:58

Akşener: Mikrofon delikanlılığını artık bırakın

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Meclis'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İdlib'de ölen beş Türk askeriyle ilgili açıklama yapan Akşener, "Bu iş öyle açıklamayla falan olmaz" dedi. Akşener, Erdoğan ve Başbuğ arasında yaşanan tartışmayla ilgili "Bu polemik kimin ekmeğine yağ sürüyor?" diye sordu.5s 30d

Meclis’te partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümetin Suriye politikasını eleştirdi. Akşener, İdlib’de ölen askerlerle ilgili, “Siz daha neyi bekliyorsunuz? Diplomasi seçeneği elbette kıyıda durmalı. Mikrofon delikanlılığını artık bırakın, ve gerekeni yapın” dedi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

İdlib’deki askerlerimize yapılan saldırı ardından yapılan açıklama, geçen haftaki açıklamanın aynısıydı. “Saldırı noktaları, ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alınmış ve gerekli cevap verilmiş…” Devletin sözüne inanmak durumundayız. Ancak bu inancımız, tahammül sınırlarını zorlayan bir noktaya geldiğimiz gerçeğini, ortadan kaldırmıyor. Bu iş öyle açıklamayla falan olmaz. Ülkemizi soktuğunuz Suriye bataklığında, Mehmedim can veriyor, siz daha neyi bekliyorsunuz? Diplomasi seçeneği elbette kıyıda durmalı. Mikrofon delikanlılığını artık bırakın, ve gerekeni yapın.

Akşener, "Dünya, Çin’den yayılan bir virüse karşı ayakta. Çin’de yaşananları gördükten sonra, “Acaba biz ne kadar hazırlıklıyız?” diye sormamız gerekir. Dünya doğal kaynaklarını tüketip, metropollere sıkıştıkça, salgın hastalıkların ardı arkası kesilmeyecek. Soruyorum: Olası bir salgında, hastanelerimiz, doktorlarımız, hemşirelerimiz, ne yapacaklarını biliyor mu? İş işten geçtikten sonra ailelere başsağlığına gitmek, tedbir değildir. Evi yıkılanlara ev tahsis etmek, tedbir değildir." dedi.
 

ERDOĞAN-BAŞBUĞ TARTIŞMASI: Geçtiğimiz hafta, Sayın Erdoğan ile Sayın Başbuğ arasında yaşanan tartışmayı biliyorsunuz. Biz bu tartışmada, şahıslarla değil, kurumlarla ilgiliyiz. Biz bu tartışmada, kimin ekmeğine yağ sürüldüğüyle ilgiliyiz. Bu tartışma, FETÖ’yle mücadele edenlere mi, yoksa bizzat FETÖ’nün kendisine mi yarıyor? Biz, işte bu sorunun cevabıyla ilgiliyiz. Meclise adım attığımız günden beri verdiğimiz önergelerle, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasını istedik. Bizzat şahit olduğunuz gibi, kendileri dışında herkesi FETÖ’cü ilan eden AK Parti ve küçük ortak, bu önergelerimizi her defasında reddetti. Şimdiyse, FETÖ tezgahlarının mağdurlarından, Genelkurmay eski Başkanı, 2009 yılında yapılan bir yasa değişikliğine, gece yarısı yapılan bir eke dikkat çekti. “Askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önünü açan düzenlemeyi, bizzat FETÖ’nün istediğini” söyledi.Karşılığında aldığı cevap, AK Parti milletvekillerine, “Gidin dava açın” çağrısı oldu. Oysa o sözler, bir yorum değil, bir durum tespitiydi. Türk Ordusu’na kurulan tuzağın, nedenini sorgulayan sözlerdi. İşin ilginç yanı, aslında Sayın Erdoğan’ın da kabul ettiği bir sürece işaret ediyordu. Sayın Erdoğan çıkıp, ne demişti? “Kandırıldık. Önce Allah, sonra milletim bizi affetsin” Buyurun, bir kez daha çağrı yapıyorum; madem bizim önergelerimize destek vermiyorsunuz, O zaman, siz bir önerge verin, “FETÖ’nün siyasi ayağını araştıralım” deyin, biz, sizin önergenize destek verelim. Çünkü Türkiye’nin bu hesabı artık kapatması lazım. Kapatmadıkça, bu yara kanamaya devam edecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum