Reklam

MHP'DEN EYT MÜJDESİ!..

Parti binasında gerçekleşen haftalık basın toplantısına MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ve İl Sekreteri Beytullah Bostancı katıldı.

MHP'DEN EYT MÜJDESİ!..

Parti binasında gerçekleşen haftalık basın toplantısına MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ve İl Sekreteri Beytullah Bostancı katıldı.

MHP'DEN EYT MÜJDESİ!..
25 Ekim 2019 - 10:50 - Güncelleme: 25 Ekim 2019 - 11:44

Parti binasında gerçekleşen haftalık basın toplantısına MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ve İl Sekreteri Beytullah Bostancı katıldı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in vefat eden babası Ali Zeybek’e Allah’tan rahmet ve Zeybek ailesine başsağlığı dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Kocacan, ülke ve yerel gündemi değerlendirdi.

Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde Amerika ve Rusya ile yapılan mutabakatı değerlendiren  Kocacan, “Ankara mutabakatı ile birlikte Soçi mutabakatı 10 maddelik bir açıklama ile Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı nihayet yazılı metne dökülmesi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihine not düşürülecek bir başarılı harekatla son buldu. Bizim sınırımızda derinliği 32 km. uzunluğu ise 490 km’ye yakın bir alan terörden tamamen temizlenmiş olacaktır. Daha sonra bu alan uygun yaşamları sağlandıktan sonra ülkemizde bulunan 4 milyonu aşkın Suriyelinin kendi özgür topraklarında kendi yasası ve kendi kanunu ile yaşamlarını idam edebilecekleri hale dönüştürüldükten sonra en kısa zamanda dönüşleri sağlanacaktır” dedi.

Mutabakatın sağlanması ve TBMM’nin açılmasıyla birlikte ülkenin normalleşme sürecine girdiğini belirten Kocacan, “ABD ve Rusya ile varılan mutabakatın ardından ülkemiz normalleşme sürecine girmiş durumdadır. TBMM’nin açılmasıyla birlikte çalışmalar kaldığı yerden devam etmektedir. Meclisin açılmasıyla birlikte yargı reformu gündeme geldi. 1. yargı paketi meclisten geçti ve onaylandı. Şimdi ise 2. yargı paketi üzerinde çalışmalar yapılıyor. Ülkemiz artık normalleşme sürecine girmeye başlamıştır. Türkiye’de yapılması gereken önemli reformlar vardır. Eğitim, sağlık başta olmak üzere diğer önemli konularda artık adımlar atılması gerekir. Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de yarım kalan yatırımlar artık devam etmelidir. Faizlerin tekrar düşeceğini piyasanın ise zamanla düzeleceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili önemli bir gelişmeyi de duyuran Kocacan, “Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili de en kısa sürede 1 milyona yakın kişi emekli olacak. Bunlar periyodik düzende devam edecek. Hükümetimizde bu müjdeyi yakın zamanda verecektir. Bizimde seçim bildirgemiz arasında olan yaşa takılanlar ve ceza indirimi konuları da yakın bir zamanda çözüme kavuşacaktır” dedi.
Haşhaş ekimi konusunda çiftçilere de uyarılarda bulunan Başkan Kocacan, “İlimiz tarıma dayalı bir bölgedir. Miras malından tek tapu haline getirilememiş tarlalarda tarım il müdürlüğü haşhaş ekiminin yapılamayacağını beyan ediyor. Çiftçilerimizin bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Haşhaş ekimini de ilimizde oldukça bir hayli fazla ekiliyor. Çiftçilerimizin mağdur olmaması için buradan kendilerine sesleniyoruz. Çiftçilerimizin bu tapu birleştirmelerine dikkat etmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • asli
  7 ay önce
  50 yaşındayım işsizim emekli olamıyorum kimse işe almak istemiyor yaşdan dolayı devlet emekli etmiyor 8000 iş günüm var bize yazık değilmi bizim haklarımızı elimizden aldılar resmen sürünüyorum
 • apaçi
  7 ay önce
  eyt kaynak yok diyorlar.al kaynak.kamu giderlerini kıs.makam araçlarını kaldır herkes vatandaş gibi toplu taşımayı kullansın.kele köre dul yetime önümne gelene maaş bğlama.65 yaş maaşını kaldır.çeyiz yardımı doğum yardımı.odun kömür yardımlarını kaldır meclısın sarayın giderlerinı azalt.çankaya köşkünü kapat.vekillerin özel giderlerini kaldır.daha hangisini sayayım.işin özü devlet savurganlığı bırakıp.sosyal olmalı.israftan kaçmalı.ha nasılsa enayı milletin sesi çıkmıyor değipte devam edilirse gün gelir dev uyanı hesabını fena sorar.
 • Abdulvahap gazi
  7 ay önce
  7 yıldır işsizim 7 bin gün pirimim car yaş 49 bört yıl saha var neyi beklşyorum onuda bilmiyorum basıl bir ülkede yaşıyoruz
 • mehmet
  7 ay önce
  8 sene kadememin 5 senesi gitti yaş oldu 50 daha nezaman çıkacak 3 senem daha kaldı işsizim yaş koşulunu avrupaya uydurdunuz ama işci lehine olan kanunları hiç görmediniz hangi avrupa ülkesi sizin gibi işsiz kalan kişilerine ölüme açlığa sefalete terk ediyor işsizlik maaşı 2 sene çocuk yardımı kira yardımı en önemlisi iş bulana kadar asgari ücret kadar maaş veriliyor neden bu kazanımlar yok #EYT
 • Yakup Bilici
  7 ay önce
  Herkes rant peşinde. Ağzı olan konuşuyor. Ak Parti yalanlıyor. Bu nasıl bir düzmece. Çözüm yoksa oyda yok, okadar. #eyt
 • serhat hoca
  7 ay önce
  Sayın kocacan sen emekli olacak diyorsun EYT mağdurlarını heyecanlandırıyorsun hükümet ise EYT konusunda gündemde yer yok diyor.Şimdi insanlar kime inanacak size mi hükümete mi bunun cevabını verin lütfen...
 • Metin Fırın
  7 ay önce
  Hadi inşAllah