Reklam

MERKEZ'DE DİĞER İKİ ADAYIN TOPLAMINDAN DAHA YÜKSEK OY ALACAĞIZ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek’in yerel seçimlerde iki merkez adayından daha fazla oranda oy alacağına inandığını söyledi.

MERKEZ'DE DİĞER İKİ ADAYIN TOPLAMINDAN DAHA YÜKSEK OY ALACAĞIZ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek’in yerel seçimlerde iki merkez adayından daha fazla oranda oy alacağına inandığını söyledi.

MERKEZ'DE DİĞER İKİ ADAYIN TOPLAMINDAN DAHA YÜKSEK OY ALACAĞIZ
31 Ocak 2019 - 11:59 - Güncelleme: 01 Şubat 2019 - 14:04

Mega Siyaset programına konuk olan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek’in yerel seçimlerde iki merkez adayından daha fazla oranda oy alacağına inandığını söyledi.

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu, Gazeteciler İsmail Akar, Ertuğrul Sevim ve AKÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Abdülkerim Çalışkan’ın yorumlarıyla ekranlara gelen Mega Siyaset programının bu haftaki konuğu AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya oldu. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler konusunda açıklamalarda bulunan Özkaya, yerel seçimlerde Türkiye ve Afyonkarahisar’da yüksek oranda başarı sağlayacaklarına inandığını söyledi. 

“MERKEZ’DE DEĞİŞİKLİK OLMAZ”

Son günlerde bazı çevreler tarafından Afyonkarahisar Belediye Başkan adaylığının Cumhur İttifakı kapsamında alınacağı söylentilerine cevap veren Özkaya, “Bu saatten sonra herhangi bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. Bizim Adayımız Mehmet Zeybek’tir. MHP’nin Adayı Fatih Çetinkaya’dır. Adayımız Mehmet Zeybek’in her iki adaydan da fazla oy alacağına inanıyorum. 31 Mart seçimlerinde AK Parti Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Merkez’de yüzde 50’den fazla oranda oy alacaktır” dedi. 

“CUMHUR İTTİFAKI YÜZDE 70’İ BULUR”

24 Haziran seçimlerinde seçim sisteminin Afyonkarahisar’da AK Parti’nin aleyhine çalıştığını söyleyen Özkaya, “Genel seçimlerde Afyonkarahisar’da 5 milletvekili kazanabileceğimizi söyledim. 375 oy farkla Sayın Mehmet Taytak Bey seçildi, İYİ Parti’nin adayı 4 bin oy eksik olmasına rağmen ittifak neticesinde milletvekili seçildi. Yüzde 69 oranında oy almamıza rağmen, 3 milletvekili çıkardık. Bazen seçim sistemi bu duruma düşürebiliyor. 31 Mart seçimlerinde Afyonkarahisar’da Cumhur İttifakı’nın oyları yüzde 70’i bulur” diye konuştu.

Kaynak: Gazete 3 / Fatma Yıldız

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Mehmet yıldırım
  1 yıl önce
  Burhanettin çoban ve ak parti meclis üyeleri münübüsçüleri bitirdiniz kalkıp şimdi zeybek e bu esnaf nasıl oy versin sayın vekil münübüsçülerin batan parasından haberin var mı
 • Salih Kalyoncu
  1 yıl önce
  Yahu arkadaşlar bu sayın vekil durumun farkında değil heralde; geçenlerde esnaf gezmesinde karşılaştık kendileriyle vatandaş olarak zeybek beye bikaç soru yönelttik cevap alamadık söze hemen sayın vekil müdahale etti . Afyon'da AK partinin alması çok zor hakikaten çünkü adaylarında ne vizyon var ne de dinamizm var. sayın zeybek bu saatten sonra gidip evinde torun sevmeli bence . Aday adayı bile olmamış birinden başarı beklemek beyhude olur.Sayın vekil sadece umut ediyor.saygılar..
 • Adem
  1 yıl önce
  Ali bey Sahada sizi goremedik Mehmet Zeybek tek basina
 • vatandaşlar
  1 yıl önce
  Soğan olmuş 6 tl .Mutfakta Yangın varken seçim kazanmak mucize .Allah size kolaylık versin.
 • Mehmet demir
  1 yıl önce
  Rant yolsuzluk hırsızlık yetti artık bıktık sizden çekin o pis ellerinizi güzel ülkemden...
 • Kerm
  1 yıl önce
  Kesinlikle ali bey yanılıyor. Ak partiye oy vermemiz için bir neden kalmamıştır. Mahmut kocama dönüş başladı.
 • mustafa Aydın
  1 yıl önce
  Ali bey burası Dinar değil Afyon (gerçi orada da başka parti seçimleri kazanıyor hep).Afyonda bir dışarıya çıkta gör.Piyasayada gör halkın durumunu.Siftah yapmadan dükkan kapatan esnafı bir gör.İşsizleri bir gör.Lisenin karşısında bir ekmek için bekleyen aç insanları bir gör.Suriyelilerden bıkmış Afyonluları bir gör.Trafikten bıkmış insanları bir gör.Pahalılıktan usanmış Afyonluları bir gör.Ama lütfen Ali bey dışarıya çıkarken şak şak yapacak kişilerle çıkmayın.İki kişi çıkın,çıkınki gerçekleri görün,hissedin.Şehrin vekili olarak bunu yapın.İnsanlar zorda bunu görün.Toz pembe görmeyin herşeyi.Saygılar.
 • HASAN HÜSEYİN
  1 yıl önce
  CEKETİ KOYSAK OY ALIRIZ DEVRİ KAPANMIŞTIR.... EKONOMİYİ BİTİRDİNİZ.GÜVEN BIRAKMADINIZ.16 YILDIR YAPMADIĞINIZI ŞİMDİ KAZANINCAMI YAPACAKSINIZ.