Reklam

MARKETLER MERCEK ALTINDA

- Marketler mercek altında - Afyonkarahisar’da marketlere Covid-19 denetimi - Marketlere maskesiz hiç kimse alınmayacak - Manav reyonunda eldivensiz satış yapılmayacak

MARKETLER MERCEK ALTINDA
02 Mayıs 2020 - 11:33
Afyonkarahisar’da marketler Covid-19 tedbirleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Zabıta ekipleri tarafından denetlendi.

Korona virüs Covid-19 salgını nedeniyle Afyonkarahisar’da İl Sağlık Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından marketlerde denetimler yapılıyor. Özellikle marketlerde maske kullanımı, manav reyonlarında eldivensiz satış yapılıp yapılmadığı ve açıkta gıda ürünlerinin olup olmadığı gibi hususlarda denetim yapan ekipler, herhangi bir olumsuzlukta ise görevlilerini uyardı. Maskesiz kesinlikle hiçbir müşterinin kabul edilmeyeceği yönünde görevlileri uyaran ekipler, manav reyonlarında sebze ve meyvelerin ya paketlenmiş halde yada eldivenle satışının yapılabileceğini bildirdi.Ekipler ayrıca Ramazan ayı dolayısıyla açıkta ekmek ve pide satışının yapılamayacağını ve faş fiyattan ürün satışı yapılırsa cezai işlem uygulanacağını görevlilere bildi. Afyonkarahisar’da yerel bir market zincirini denetleyen ekipler, ayrıca yardım kolilerinin de kontrolünü gerçekleştirdi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • misafir
    10 ay önce
    Ramazan ayı öncesi (23 Nisan 2020) 1 koli yumurta 10.90 TL iken 01 Mayıs 2020 tarihinde 16.90 TL.