AFYON'U KÖY AZMANI OLMAKTAN KURTARINPolitikanın da Siyasetçinin de tuhaf halleri var.

Etraflarında ki yalak takımı gaz üstüne gaz veriyor. Peh pehliyorlar, poh pohluyorlar siyasetçimizi de zıvanadan çıkarıyorlar.. Ondan sorada sen ne imişssin be abiye dönüşüyorlar. Sonrasında da; Pek çoğunu da fren diye bişi tutmuyor. Atmaya başladılarmı nerede duracağını bilmiyorlar. Ver babam ver, vur babam vur… Afyon dediğin yer nedir ki, bir avuç alan. Zannediyorlar ki Afyon’un her yeri termal oteller gibi lüks. Afyonlunun eciş bücüş alanlar da debelenip durduğundan bi haber gibiler. En hayati noktaları hırpani vaziyette. En ak pak olması gereken yerler, kokudan pislikten geçilmiyor. Afyon’un yüz metre uzunluğunda doğru dürüst kaldırımı olmazken; Yolları bile gargacık bürgücük. Yağmur yağsa öbek öbek su birikintileri. Kaldırımlar işgal altında, insanlarımız bir yola bir kaldırıma indir bindir yol alıyor.

BÜYÜK BÜYÜK PROJELERDEN vaz geçtik. Şu Afyon’u koca köy azmanlığından bir kurtarın. Bu kadim şehri, önce ŞEHİR haline getirin. Ya ALLAH aşkına bunları bir görün. Görün ki, insanımızı insanca yaşaması için çaba gösterin.

Projelerin boyutuna bakıyorsun ne çuvala sığıyor ne ölçüye. Elbette kılıfını bulmuşlardır, vardır bildikleri. Ah be ahh! ELLERİN İLLERİNİ GÖRÜNCE neden diye sormadan edemiyoruz? Adam mı şeçiyorlar, adammı seçemiyoruz nedir? Ne olur tataya tataya atmayın; Afyonluyu da zıvanadan çıkarmayın…