Reklamı Geç
Reklamı Geç
Reklam

KUMARTAŞLI'DAN BELEDİYE'YE AĞIR ELEŞTİRİ!..

KUMARTAŞLI'DAN BELEDİYE'YE AĞIR ELEŞTİRİ!..

KUMARTAŞLI'DAN BELEDİYE'YE AĞIR ELEŞTİRİ!..
29 Ocak 2020 - 19:55


Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından hazırlanıp dün dağıtılan şehitler takviminin kendilerine ait olduğunu öne sürerek, “Elimizden verileri çalarak, Afyonkarahisar Belediyesi bir takvim basmıştır. Bu takvim 10 yıldır şehitler takvimi olarak yayınlanıyor. Şimdi ise bu takvim Mehmet Zeybek takvimi olarak yayınlanmıştır” dedi.

Kumartaşlı ve çok sayıda şehit ailesi belediye önünde eylem yaptı. Eylemde Kumartaşlı şunları söyledi:

"Belediye Başkanlığı Özel kalemi arayarak 2020 şehitler takvimi bastırılacak mı bastırılmayacak mı diye sordum. Ertesi gün gelen cevap “hazırlığınızı yapın, şehitler takvimi belediye başkanlığı tarafından bastırılacaktır.” denildi. Bizde bunun üzerinde 10 yıllık emeğimiz olan çalışmayı tasarımcımıza hazırlattık. Belediye Başkanlığı Satın Alma Müdürlüğü, hazırlığımızı 25 Aralık günü arayarak istedi. Bizde inandık güvendik. Belediyemize çalışmaya ilettik. Zaman geçti bizde belediyemize durumu sorduk. Ne oldu dedik. Yeniden tasarım yapıyoruz dediler. Dünkü basın açıklaması ile bir çalışma yapılmış. Kelime oyunuyla elimizden verileri çalarak, Afyonkarahisar Belediyesi bir takvim basmıştır. Bu takvim 10 yıldır şehitler takvimi olarak yayınlanıyor. Şimdi ise bu takvim Mehmet Zeybek takvimi olarak yayınlanmıştır. Bu takvim 10 yıldır Türk Bayrağı ile yayınlanırken Mehmet Zeybek, Türk Bayrağı’nı kendi resmine tercih etmiştir.  

Devletin birimi olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de yalana ortak olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanım ben size Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Yasin Evcin’i şikâyet ediyorum. Afyonkarahisar belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i şikâyet ediyorum. Emek hırsızlığı yaptılar. Şehitlerimizi siyasete alet ettiler.

Diyorlar ki, 365 gün çok çalıştık şehitler takvimi hazırladık diyorlar. Onlar yapmadı. Dernek olarak biz yaptık. Burada en önemli olan şey şu. Bu vatan evlatları ay yıldız için şehit oldu. Bizim hazırladığımız takvimde tüm şehitlerimizin fotoğraflarında ay yıldız vardır. Ama belediyenin tasarladığı takvimde ay yıldız kaldırılmıştır. Sizin ay yıldızla ne derdiniz var?

Ben 310 şehit ailesinin temsilcisiyim. Dernek başkanlığından beni aldıracakmış. Derneği lav edecekmiş. Eski terör örgütünün taktiklerini kullanarak AK Parti il başkanı bana tehdit gönderiyor. Sayın cumhurbaşkanım bize burada mobing uygulanıyor. Şehit ailelerimiz gazilerimiz mutsuz ve üzgünüz. Arz ederim."

YORUMLAR

 • 14 Yorum
 • yöne
  2 ay önce
  sayın yönetici işinize geleni yayınlayıp işinize gelmeyeni yayınlamıyorsunuz sebepp
 • tekin çetin
  2 ay önce
  piskolajik tedaviye ihtiyacı var. bir gazidir yaptıklarını göz ardı edemeyiz haklı sebepleride olabilir ŞEHİTLERİMİZİN DIŞINDA HİÇ BİR SİYASİ PARTİNİN NE AMLELEMİ NEDE BAŞKANIN RESMİ OLMAMALI.
 • levent
  2 ay önce
  şehitlerimiz ve bu derneğe göre bilgileri nasıl bu derneğin tapulu malı olabilir. belediyemiz şehitlerimize sahip çıkmıştır. ellerine sağlık. Şehitlerimizide minnet, şükran. duamızla yadeder yakınlarınada Allah cc. vadettiği şefaat için sabırlı ve dualı olmalarını hatırlatırım.
 • Emin
  2 ay önce
  Yahu yinemi sen. Artık tiksinmeye başladım bu adamdan. Afyon'da elektirik kesilse çıkıp açıklama yapıyor. Valiyle kavgalı, kaymakamla kavgalı, il müdürüyle kavgalı. Bunun yanında yer alan şehit yakınları ve gaziler de korkuyor, maaşımız, yardımlarımız kesilir diye. Ben bunu şehit aileleri ve gazilereden bizzat duyuyorum. Sen siyasete girdiğin gün kaybettin ve o günden beri benim gözümde iyi parti afyon sözcüsüsün kumartasli. Daha fazla kendini de yanına topladığın insanları da rezil etmekten vazgeç artık. Zeybek başkan Burhanettin çoban gibi sana cukka yedirecek bir adam değil
 • afyonlu
  2 ay önce
  şehit ve gazi takvimi bastırmak sadece ve sadece o derneğe mi mahsus bir olay, kural mı? kanun mu?ayet mi ki bu değişmez sedece dernek bastırır diye birşey mi var, şimdi ben içimden geldi diye şehit ailelerini onere etme ve şehitlerimizin adının unutulmaması adına takvim bastıramaz mıyım ? bu şehit ve gazilerimizin resimlerini o dernekten isteyince vermeyecek mi bu arkadaş ? Vatan da bizim, bayrakta bizim, şehitte bizim, gazi de bizim, kimse haddini de aşmasın hakkını da aşmasın. derhal istifa etsin ki o güzel amaçlı kurulmuş dernek artık kirletilmesin. çünkü zarar veriyor çünkü istismar ediyor, yakışmıyor. Ayrıca kendisi de bastırabilir kim itiraz etti kim hayır dedi.
 • Vatandaş
  2 ay önce
  Mama istemiş vermemişler galiba. İşte ülkemizdeki en büyük problem bu: Arsızlar o kadar pervasızlar ki, yüzüne tükürsen (yanımdakine, arkamdaki etükürdü) yada.! Neyse. Bunların köpekdöveni deçok oluyor maşesef. Bazen bunları bürokratların kelli felli insanların yanında görünce Afyon adına üzülüyorum. Tarihsel, kültürel ve ekonomik bir geçmişi olan BU GÜZELİM ŞEHİR BUNU HAK ETMİYOR! Bunlara at değeri vermişler, Kendilerini yarış atı zannediyorlar.. Yazıklar olsun sen ve senin gibi HATSİZ,... adamcıklara
 • BayrakBizim
  2 ay önce
  Yabu adam ne utanmaz biri çıktı. Şehit ve Gazi ailelerini siyasetin tam göbeğine sokan kendisi, o değil miydi? seçimlerde iyi parti meclis üyesi adayı? , şimdi utanmadan sıkılmadan şehitler siyasete alet edildi diyor. Belediye resmi kurum, kamu kurumu değil mi ? takvimde Akparti logosu mu var yoksa belediye logosu mu var, bu belediye başkanını yunanlılar mı seçti de böyle düşmanca tavırlar sergiliyor,unutmasın ki bu başkanı Afyonlu seçmiştir. siyaset diyorsun, sanki takvimi Akparti bastırdı, O zaman belediye yolda yapmasın, su da vermesin, burs da vermesin, ihtiyacı olanlara yardım da etmesin, yaparsa o işe de siyaset bulaşır bu mantıkla, O derneğin başındakı kişinin korkusu yapılan hizmet değil, altındaki koltuğun gitmesi, tek derdi o, bir tek ben yapayım, başkası el atmasın, acılı aileler bana muhtaç olsun prim yapayım çevre kazanayım elimden gitmesin tek derdi o, unutmasın ki kendisi siyasete girince bu konu kapanmıştır. git artık onurluca git ki o dernekte adın güzel anılsın.
 • Engin Yiğit
  2 ay önce
  Yine şova, yine istismara devam. Öyle zannediyorum ki buna destek veren şehit yakınları ve gaziler de vebaldeler
 • celal yiğit
  2 ay önce
  yine mi sen.. şehitlerin kullanma hakkımı var sende.. şehitler bu vatanın gururudur, şeref madalyasıdır, başımızın tacıdır.. senin gibi dingilin malzemesi değildir. bi defol git yaa.. yine bulmuşsun bir bahane gündem olma derdindesin.. senin ne mal olduğunu biliyoruz artık.. seni bu mecrada adam yerine koyup haber yapanlara kızıyorum..
 • g.ç.
  2 ay önce
  şehit ve gaziler siyaset kişiler kurumlar ve stk ların malzemesi olamaz olmamalı ne sayın Zeybeğin fotoğrafı ne gazi ve şehitler derneğinin amblem mi nede aile sosyal il müdürlüğünün adı geçmeli olmaması gerek
 • İsmail Erenlerli
  2 ay önce
  Kimse kendi menfaati için şehit ailelerini istismar etmemeli, dernek başkanlığından hemen istifa edip aday olduğu partiden siyaset yapmalı.
 • Mehmet
  2 ay önce
  Sayın kumartaşlı seçimler sırasında yaptıklarını tüm afyon halkı biliyor bu tarz söylemler ile gündemde kalmaya çalışıyorsun başka da bi amacının olmadığını sende çok iyi biliyorsun yazık başka bişiy söylemeye gerek yok
 • Hasan
  2 ay önce
  Bu doğruysa belediyenin yaptığı büyük ayıp!
 • HÜSEYİN BAYRAM
  2 ay önce
  Sayın kumartaşlı; sen saman altında akpartitye karşı iyi parti şemdiyesi altıda siyaset oyunu oynamaya devam et...
Reklamı Geç
Reklamı Geç