Reklam

KUMALAR DAĞI’NDA ORTAYA ÇIKAN YILKI ATLARI BÜYÜLEDİ

Şuhut’un Kumalar Dağı’nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz tarafından görüntülendi.

KUMALAR DAĞI’NDA ORTAYA ÇIKAN YILKI ATLARI BÜYÜLEDİ

Şuhut’un Kumalar Dağı’nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz tarafından görüntülendi.

KUMALAR DAĞI’NDA ORTAYA ÇIKAN YILKI ATLARI BÜYÜLEDİ
21 Kasım 2019 - 15:09

Şuhut’un Kumalar Dağı’nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz tarafından görüntülendi. Yılmaz, “Gördüğüm manzara beni büyüledi, doğa tutkunları bu şehri mutlaka keşfetmeli” dedi.
Tarihi, termali ve lezzetleri ile ünlü Afyonkarahisar doğası ile de dikkat çekiyor. Kumalar Dağı, doğa ve fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası haline gelmeye başladı. Bu bölgeyi ilgi çekici hale getiren ise hem doğal güzellikleri hem de yaylada yaşayan yüzlerce yılkı atı. Önceki günlerde fotoğraf çekmek için Kumalar Dağı’na giden doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz’ın karşısına bir anda yüzlerce yılkı atı çıktı. Sürüler halinde gezen yılkı atlarını karşısında gören Yılmaz, hemen fotoğraf makinasını çıkartarak bu anları ölümsüzleştirdi.


Yılkı atlarını fotoğraflayan Yılmaz, drone kamera ile de atların video görüntüsünü kaydetti. Görüntülerde yılkı atlarının drone kamera önünde koşturduğu görülüyor.

Afyonkarahisar’ın doğa ve fotoğraf tutkunları tarafından mutlaka keşfedilmesi gerektiğinin altını çizen Yılmaz: “Fotoğraf çekmek için Kumalar bölgesine gittiğimde bir anda karşımda yüzlerce yılkı atını gördüm. Gördüğüm manzara beni gerçekten büyüledi. Doğanın ortasında yüzlerce yılkı atı sanki doğanın onlara sunduğu özgürlükle dans edercesine karşımda koşturuyorlardı. İnanılmaz bir manzaraydı. Hatta bazılarının bana poz verdiklerini bile düşündüm. Hemen fotoğraf makinamı çıkartıp bu anları ölümsüzleştirdim. Şunu söylemem gerekiyor. Afyonkarahisar, doğa tutkunlarının mutlaka keşfetmesi gereken bir yer. Kumalar bölgesi keşfedilmeyi bekleyen bakir bölgelerimizden sadece bir tanesi. Fotoğrafı ve doğayı sevenler için burada sayısız mekan var. Frigya Vadileri, Eber Gölü, Akdağ Tabiat Parkı, Sultandağları, Karamık Gölü ve daha pek çok yer gelen herkesi büyüleyecektir” dedi.


YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Asaf içen
  7 ay önce
  Turizme kazandırmamız gerekiyor, burada yerel yönetimler ve idarecilere büyük iş düşüyor.
 • Hamza
  7 ay önce
  Kumalar dağı sadece ve birtek Şuhut un değil dinar ın sandıklı nın dağı dır ve en çok ta dinar çölovası nın kuzeyindeki köylerinin dir Doğanlı gocerli ve en çok en büyük alanını kullanan yıprak köyüdür merkezi sulu Gölcük ismi ile anılan mevkisidir ve bu mevki yıprak köyünün yaylasıdır eski yıllarda etraf köylerin ekinlerine zarar veriyorlar diye topluca gidip vurulan atlardır vesselam haber yapıyorsanız biraz kapsam yapın
 • süleyman ünlü
  7 ay önce
  o yılkıların içinde at binmek isteyen bana ulaşsın.
 • tekin çetin
  7 ay önce
  harika gözüne deklönşere basan parmağına beynine eyvallah