Reklam

KOREL TERMALDE YILBAŞI COŞKUSU

2019’a en güzel şarkılar eşliğinde ve enfes yiyecekler ile girmek isteyenler, bu yıl da Korel Termal Otel’i tercih etti. Korel Termal Otel’de düzenlenen 2019 Gala programı ile yeni yıla merhaba diyenler, gönüllerince bir yılbaşı gecesi geçirdiler.

KOREL TERMALDE YILBAŞI COŞKUSU
02 Ocak 2019 - 11:40 - Güncelleme: 03 Ocak 2019 - 11:20
KOREL TERMAL’ de Yılbaşı coşkusu

KOREL TERMAL yine Afyonkarahisar’da yılbaşı eğlencesinin merkezi oldu

2019’a en güzel şarkılar eşliğinde ve enfes yiyecekler ile girmek isteyenler, bu yıl da Korel Termal Otel’i tercih etti. Korel Termal Otel’de düzenlenen 2019 Gala programı ile yeni yıla merhaba diyenler, gönüllerince bir yılbaşı gecesi geçirdiler.

Tecrübeli ekip

Korel Termal Otel Genel Müdürü Ümit Uysal ve Genel Müdür yardımcısı Taylan Turan 2019 yılbaşı galasına katılan misafirleri ile tek tek ilgilenirken, herhangi bir sorun yaşanmaması için çaba gösterirken misafirlerinin masalarını tek tek ziyaret ederek hoş geldin dediler.

Konuklardan tam not

Galaya katılanlar arasında yer alan Afyonkarahisar Eğitim Vakfı (AEV) Genel Sekreteri Emekli Albay Murat Diker de ailesi birlikte galaya katılarak gönlünce yılbaşı geçiren isimler arasındaydı.

Korel Termal Otel Baş aşçısı Nuri Erbil ve ekibi öncülüğünde hazırlanan yemekler ve yiyecekler, konuklardan tam not aldı.

Korel Termal Otelin Mutfaktaki Başarısının Sırrı

28 Yıllık Aşçıbaşı Nuri Erbil; Korumar Otelde başladığı aşçılık serüvenine, Tekirova Prenses Otel ve Kulüp Sera’nın ardından 14 yıldır Korel Termal Otelde devam ediyor. Korel Termal Otelde günlük 800 kişilik yemek hazırladıklarını söyleyen aşçıbaşı, Korel Termal Otel olarak yemek ve yiyecek ikramlarında yakaladıkları başarının sebebinin ise kaliteli bir otel ve kaliteli bir ekibe sahip olmasına borçlu olduğunu ifade etti.

Aşçılığın öğrenileceği yer mutfaktır

Misafirlerine ikram ettikleri et, süt, yumurta gibi temel besin maddelerinin de kendi üretimleri olduğunu vurgulayan aşçıbaşı Erbil, bu durumun da mutfak lezzetlerinde yakaladıkları başarı da önemli bir etken olduğunu belirtti. Nuri Erbil, kendi personelini kendisi yetiştiriyor. 2006 yılında çaycılık yaptığı bölümden alarak yetiştirdiği kişiyi şu anda aşçıbaşı yardımcısı haline getirdiğini söyleyen Erbil, özellikle okullardan yetiştirilmek üzere öğrenciler gönderilmesini isteyerek, “Aşçılığın öğrenileceği yer mutfaktır uygulamalı olarak öğrenmektir” diye ifade etti.

Başarının sırrı işini sevmek

Burdur Tefenni’de yokluktan dolayı yola çıkarak aşçılığa başlayan Korel Termal Otel baş aşçısı Nuri Erbil, bugüne kadar bayram, seyran, yılbaşı gibi özel günlerde hiç tatil yapamamış. Kendisini artık Afyonlu olarak gördüğünü de belirten aşçıbaşı Erbil, “Önemli olan çalıştığın yerde iz bırakabilmek. Mesela her yıl yılbaşı galası programımıza veya diğer zamanlarda otelimize düzenli olarak gelen müşterilerimiz var. İnsanların hayatlarına dokunabilmek, onları memnun ve mutlu etmek, tekrar gelmelerini sağlamak gerçekten önemli şeyler”  dedi.

Özel anılar ölümsüzleşti

Yılbaşı akşamı misafirlerine zengin bir açık büfe sunan Korel Termal ayrıca Yılbaşı galasında müşterilerinin bu özel anlarını çektiği fotoğraflarla ölümsüzleştiren BARIŞ KESKİN PHOTOGRAPHY’de misafirleri mutlu eden isimlerinden oldu. Gecenin Korel Termalde en çok ter döken isimlerinden olan Barış Keskin “Korel Termal misafirlerine hizmet vermek ve böylesine kaliteli bir ekibin içersinde olmak benim için mutlulukların en güzeli “ diye ifade etti.

Gecenin finaliAyrıca Korel Termal Otel orkestrası eşliğinde, solistler Samet Açıksu ve Gaye Güzel seslendirdikleri şarkılarla konuklarına unutulmaz bir yılbaşı gecesi yaşattılar. Gecenin finali meşhur Afyon sucuğu ve işkembe çorbası olduTÜRKELİ GAZETESİ >Cumhur Bursalıoğlu

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • selman
    2 yıl önce
    yazık çok yazık nereye gidiyor bu islam alemi? birde utanmadan gururlanarak haber yapılıyor.