Kamyonetiyle patates, soğan satan bir şahsı yakalayan zabıta ekipler, çuvalları tartınca hayrete düştü.

Gözden kaçırmayın

Afyon muhasebeciler camiasının acı günüAfyon muhasebeciler camiasının acı günü

Kamyonetiyle patates, soğan satan bir şahsı yakalayan zabıta ekipler, çuvalları tartınca hayrete düştü.

 

Bilecik'in merkez ilçesine bağlı mahallelerde devriye gezen Bilecik Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, kasasındaki çuvallar içinde patates ve soğan satan 35 AL 8955 plakalı kamyonet sürücü Kenan S.'yi durdurdu.

15 KİLO DEDİ, 9 KİLO ÇIKTI

Ekipler, şahsı bu şekilde satış yapamayacağı uyarısında bulunarak, şehir dışına çıkmasını istedi. Bu esnada zabıta amiri Özgür Özmen, 'soğan çuvalları 15 kilo, patates çuvalları 40 kilogram' diyerek satan Kenan S.'den şüphelendi. Hemen olay yerine bir tartı isteyen zabıta amiri Özgür Özmen, çuvalları tartınca şok oldu.

Soğan çuvalları 9'ar kilo gelirken, patates çuvalları ise 34 ile 36 kilogram arasında geldi. Şahsa 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 37. maddesi gereği cezai işlem uygulandı.

"UYGUNSUZLUĞA KARŞI VATANDAŞLARIMIZ İHBARDA BULUNSUN"

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden şu açıklama paylaşıldı:

"Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlarımızın her konuda güvenli ve sağlıklı hizmet alması amacıyla 7 gün 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürmektedir.

Şehir merkezinde devriye görevini yürüten Zabıta Müdürlüğü görevlilerimiz, araçla patates ve soğan satan esnafa yönelik inceleme çalışması gerçekleştirdi. Yapılan incelemelerde 40 kilogram olduğu söylenen patates çuvallarının kilogramlarında önemli oranda eksiklik yapıldığını tespit edildi.

Söz konusu uygunsuzluğa karşı, vatandaşlarımızı bu tür durumlara karşı dikkatli olmalarını ve karşılaştıkları olumsuz durumlara karşı, 153 numaralı Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü telefonları arayabileceği önemle belirtiriz."