Reklam

Kadir Uysal'ın Berat Kandili mesajı

Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Kadir Uysal'ın Berat Kandili mesajı
27 Mart 2021 - 08:31
Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Berat Kandili’nin; af, merhamet ve mağfiret gecesi olduğunu ifade eden Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal, "Yüce Rabbimizin rahmet ve mağfiretine sığınacağımız, gönüllerimizi tövbe ve istiğfar ile arındıracağımız özel bir gece olan Berat Kandili’ni idrak edeceğiz.

Berat Kandili, Allah'ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükafatlandırdığı bir zaman dilimidir. Bu özel gecede safları sıklaştıralım. Günahlarımızı gözden geçirelim. Tövbe edelim. İşlenmemiş günahlar için Allah'a sığınalım. Allah'ı zikredelim, Kur’an-ı Kerim okuyalım. Bütün Müslümanlar ve tüm insanlık alemi için dualar edip, Allah'tan hayır niyaz edelim.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin ve İslam Alemi’nin mübarek Berat Kandili’ni kutluyor, yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını temenni ediyor, bu gecenin, ülkemizin, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum