İşte İhsaniye İlçe Belediyesi sınırları!..

AK Parti MYK'da gündeme gelen ve yalanlanmayan yeni büyükşehir düzenlemesine göre İhsaniye İlçe Belediyesinde de durum netleşmeye başladı.

İşte İhsaniye İlçe Belediyesi sınırları!..
03 Mayıs 2021 - 00:27

AK Parti MYK'da gündeme gelen ve yalanlanmayan yeni büyükşehir düzenlemesine göre İhsaniye İlçe Belediyesinde de durum netleşmeye başladı.

AK Parti, 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde 30 büyükşehir dışında kalan diğer 51 il belediyesinin statüsünü de büyükşehir statüsüne getirmeyi gündemine aldı.

30 büyükşehir dışında kalan ve 750 bin sınırına ulaşamayan iller bu tasarıya göre "Büyükşehir Belediyesi" olacak. Afyonkarahisar da bu illerin arasında...

Afyonkarahisar ili, gündemde olan ve tartışılan tasarıya göre Büyükşehir olacak, her ilçe büyükşehir çatısı altında olacak.

İlçe belediye başkanları da, ilçeye bağlı olan merkez, kasaba ve köylerin oylarıyla seçilecek. Kasaba beledeiyeleri mahalleye dönüşecek.

İHSANİYE İLÇE BELEDİYESİ

Buna göre, İhsaniye Belediyesine "MAHALLE" olarak katılacak olan ve İhsaniye Belediye Başkanlığı için oy kullanacak, şu anda belediye olan ama yasa taraısı bu şekilde çıkarsa mahalle olacak olan beldeler şöyle:

Döğer, Gazlıgöl, Kayıhan, Yaylabağı

İhsaniye Belediyesine "MAHALLE" olarak katılacak olan ve İhsaniye Belediye Başkanlığı için oy kullanacak, şu anda köy olan ama yasa taraısı bu şekilde çıkarsa mahalle olacak olan köyler şöyle:

Ablak, Aşağıtandır, Ayazini, Basırlar, Bayramaliler, Beyköy, Bozhüyük, Cumalı, Demirli, Eskieymir, Eynehankuzviran, Hacıbeyli, İğdemir, Kadımürsel, Karacaahmet, Kıyır, Muratlar, Oğulbeyli, Orhanlı, Osmanköy, Sarıcaova, Susuzosmaniye, Üçlerkayası, Yenice, Yeşilyayla, Yiğitpınarı, Yukarıtandır


Yeni büyükşehir yasa tasarısıyla ilgili çalışmalar devam ediyor... Bu çalışmalar bitince ve tasarı netleşince Meclis'e sunulacak... Yukarıdaki bilgiler, tasarı çalışmaları sürecinde değişebilir...


YORUMLAR

  • 0 Yorum