Reklam

İşte Çay Belediyesine bağlanacak mahalleler

Afyonkarahisar ili, gündemde olan ve tartışılan tasarıya göre Büyükşehir olacak, her ilçe büyükşehir çatısı altında olacak.

İşte Çay Belediyesine bağlanacak mahalleler
04 Mayıs 2021 - 21:35
AK Parti MYK'da gündeme gelen ve yalanlanmayan yeni büyükşehir düzenlemesine göre Afyonkarahisar Çay İlçe Belediyesinde de durum netleşmeye başladı.

AK Parti, 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde 30 büyükşehir dışında kalan diğer 51 il belediyesinin statüsünü de büyükşehir statüsüne getirmeyi gündemine aldı.

30 büyükşehir dışında kalan ve 750 bin sınırına ulaşamayan iller bu tasarıya göre "Büyükşehir Belediyesi" olacak. Afyonkarahisar da bu illerin arasında...

Afyonkarahisar ili, gündemde olan ve tartışılan tasarıya göre Büyükşehir olacak, her ilçe büyükşehir çatısı altında olacak.

İlçe belediye başkanları da, ilçeye bağlı olan merkez, kasaba ve köylerin oylarıyla seçilecek. Kasaba belediyeleri mahalleye dönüşecek.

Buna göre, Afyonkarahisar Çay İlçe Belediyesine "MAHALLE" olarak katılacak olan ve Çay Belediye Başkanlığı için oy kullanacak, şu anda belediye olan ama yasa taraısı bu şekilde çıkarsa mahalle olacak olan beldeler şöyle:

Karamıkkaracaören, Pazarağaç

Afyonkarahisar Çay İlçe Belediyesine katılacak olan ve Çay İlçe Belediye Başkanlığı için oy kullanacak olan köyler:

​​​​​​​ Akkonak, Armutlu, Aydoğmuş, Bulanık, Cumhuriyet, Çayırpınar, ÇayıryazıDeresinek, Devederesi, Eber, Göcen, İnli, Kadıköy, Karamık, Kılıçyaka, Koçbeyli, Maltepe, Orhaniye, Pınarkaya, Yeşilyurt

Yeni büyükşehir yasa tasarısıyla ilgili çalışmalar devam ediyor... Bu çalışmalar bitince ve tasarı netleşince Meclis'e sunulacak... Yukarıdaki bilgiler, tasarı çalışmaları sürecinde değişebilir...

YORUMLAR

  • 0 Yorum