Reklam

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AİLEYİ YOK EDECEKTİR

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe gençlik kolları başkanı Mevlüt Yer, ‘sevgi ve kardeşlik’ ilkesiyle çıktığımız bu yolda şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuz gibi kadına uygulanan şiddete karşıyız. Ne var ki İstanbul Sözleşmesi kadına uygulanan şiddeti engellemek amacında değil aileyi yok etme amacında olan bir metindir.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AİLEYİ YOK EDECEKTİR
29 Temmuz 2020 - 11:00 - Güncelleme: 29 Temmuz 2020 - 11:45
Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe gençlik kolları başkanı Mevlüt Yer, ‘sevgi ve kardeşlik’ ilkesiyle çıktığımız bu yolda şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuz gibi kadına uygulanan şiddete karşıyız. Ne var ki İstanbul Sözleşmesi kadına uygulanan şiddeti engellemek amacında değil aileyi yok etme amacında olan bir metindir.

Biz neslimizi her türlü tehlikeden korumak gayretindeyiz.Sözleşmenin ne gibi sonuçları olacağının daha iyi anlaşılması amacı ile şehrimizde bir gazetenin İstanbul Sözleşmesi Özel Sayısını dağıttık. Biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdik. İktidar da sorumluluğunu yerine getirmeli ve derhal bu sözleşmeyi iptal

etmelidir. Ayrıca şiddeti önleme konusunda bütün siyasi partilerin katılımı ile bir çalışma yapılması gerektiğini elzem görüyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum