Reklam

İSTANBUL'DAN ÇALINAN KAMYON BOLVADİN'DE BULUNDU

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından İstanbul’da çalınan kamyon Bolvadin İlçesi’nde bulunarak sahibine teslim edildi

İSTANBUL'DAN ÇALINAN KAMYON BOLVADİN'DE BULUNDU
08 Ağustos 2020 - 12:32
Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından İstanbul’da çalınan kamyon Bolvadin İlçesi’nde bulunarak sahibine teslim edildiAFYONKARAHİSAR VALİLİĞİNDEN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU BİLGİLERE YER VERİLDİ:

 

Bolvadin İlçesi’nde meydan gelen olayda Jandarma ekipleri tarafından ilçedeki Plaka Tanıma Sisteminde 14 LB plaka sayılı bir kamyonun giriş yaptığı tespit edildi. Plakanın sahte olduğunu belirleyen jandarma ekipleri ilçe girişinde kontrol noktası oluşturarak aracı durdurmak istedi. Ancak bunu gören sürücü aracı durdurmayarak kamyonu jandarma ekiplerinin üstüne sürüp kaçmaya başladı. Bunun üzerine ekipler ile kaçan sürücü arasında kovalamaca yaşandı. Yaklaşık 20 dakika süren kovalamaca sonrasında kamyon, Çay İlçesi’nde boş bir arazide bulundu. Sürücü A.K.’yı gözaltına alan ekipler ardından kamyonun şasi numarasında yaptıkları sorgulamada ise aracın plakasının 41 R 3887 olduğunu belirledi. Plaka üzerinden aracın sahibine cep telefonu ile ulaşan ekipler ilginç bir durumla karşılaştı. Araç sahibi Y.G., kamyonun kendisine ait olduğunu ve çalındığı için İstanbul Pendik’teki polis karakolunda olduğunu söyledi. Şikayet için karakolda olan vatandaşa jandarma ekipleri aracının bulunduğu ve gelip alabileceği müjdesini verdi. Olayın ardından gözaltına alınan Y.G. ise işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Öte yandan, şahsın çaldığı kamyona sahte plaka taktığı tespit edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum