Reklam

İSRAF, ADAM KAYIRMA, ŞAHSİ İKBAL NORMALLEŞTİRİLDİ

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Pazar günü saat 15.00’da Fuar Alanında yapıldı.

İSRAF, ADAM KAYIRMA, ŞAHSİ İKBAL NORMALLEŞTİRİLDİ
18 Ağustos 2020 - 10:15
Genişletilmiş İl Divan Toplantısında iktidarı eleştiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “Milyon dolarlık dinozor parklarla milletin parasını çarçur etmekte bir beis görmediler. İsterlerse hükümete borç verebiliriz diyen belediyeler, bugün borç batağındalar; zira israf, adam kayırma, şahsi ikbal gibi durumları gayet normal karşıladılar” dedi.

 

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Pazar günü saat 15.00’da Fuar Alanında yapıldı.Pandemi nedeniyle maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan Genişletilmiş İl Divan Toplantısına MKYK Üyesi, Afyonkarahisar İl Koordinatörü İsmail Kızılgöz, İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Merkez İlçe Başkanı Sami Gökmen, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları ile çok sayıda partili katıldı.Piknik havasında geçen Genişletilmiş İl Divan Toplantısında etli pilav dağıtılırken önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler istişare edildi.

HERKESİN AKLINA HEMEN MİLLİ GÖRÜŞ GELİR

Toplantıda ilk olarak söz alan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ vurgusu yaptı. Başkan Suna şunları kaydetti: “Milli Görüş hareketinin temel prensiplerinden en önemlisi hatta olmazsa olmazı ‘önce ahlak ve maneviyat’ ilkesidir. Hatta öylesine bayraklaşmıştır ki bu prensip ‘önce ahlak ve maneviyat’ dediğinizde herkesin aklına hemen milli görüş gelir. Milli Görüş'ün belki de en sihirli prensiplerinden sözlerinden biridir. Siyaset, sosyal hayat, ekonomi, hukuk, kültür, eğitim hangi alanı ele alırsanız alın en başa bu prensibi bir besmele gibi koymalısınız.

‘ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT’ İLKESİ

Maalesef ki bu cümlenin içerisindeki ahlak içtimai hayatta sadece içki sigara fuhuş gibi çok dar bir alana hapsedilmiş, bu düşünce dahi şimdiki gençler, ‘ah bu gençlik nereye gidiyor’ şeklinde başlayan cümlelerle kasıtlı olarak iyice minimize edilmiştir. Maneviyat ise sadece mezarlıklara camilere ya da motivasyona kadar indirgenmiştir. Oysa ki Milli Görüş partilerinin gerek yerel yönetimlerde gerekse merkezi hükümette başarılı olmaları ve her daim efsane hizmetlerle anılmaları işte bu ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ ilkesine bağlı kalmalarından kaynaklanmaktadır.

EHLİYET LİYAKATİ KAZANDIRMAZ

Çünkü Milli Görüş, israf etmemeyi, adam kayırmamayı, kaynakları yerli yerinde kullanmayı, yolsuzluk yapmamayı, rüşvet almamayı, kendisine emanet edilen görev makam ve yetkileri şahsi ikbali için kullanmamayı, kendisinden sonrakilere en güzel şekilde devretmeyi, yapabileceğinin en iyisini yapmayı, ibadet aşkıyla çalışmayı ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ cümlesi ile özetlemiş ve buna hep sadık kalmıştır. Milli Görüş'ün bu prensibi insana liyakat kazandırır, ehliyet, liyakat olmadığı zaman tek başına çok bir anlam ifade etmez, liyakat kişiye ehliyet kazandırabilir fakat ehliyet liyakati kazandırmaz.

BUGÜN BORÇ BATAĞINDALAR

Ehliyetin kendi başına bir anlam ifade etmediği hatta bazen liyakatsiz ehliyetin zarar dahi verdiği görülmektedir. Nitekim zaman içerisinde görüldü ki Milli Görüş'ten ve bu temel prensiplerden uzaklaşan kişiler zaman içerisinde edindikleri tecrübelerle ehliyet kazandılar lakin liyakati kaybettiler. Aynı yöneticiler bu prensiplerden uzaklaştıkları için milyon dolarlık dinozor parklarla milletin parasını çarçur etmekte bir beis görmediler. İsterlerse hükümete borç verebiliriz diyen belediyeler, bugün borç batağındalar; zira israf, adam kayırma, şahsi ikbal gibi durumları gayet normal karşıladılar.

YANDAŞ GAZETELERE AKTARILAN

ÖDENEKLER HERKESÇE MALUM   

Yandaş medya kurum ve kuruluşlara aktarılan ödenekler artık herkesçe malum. En temelde borç-faiz ekonomisi uygulaması ile zaten bir farkındalık ortaya koyamayacakları belliydi. İsraf ve adam kayırmacılıkta, yandaşlıkta önceki yönetimleri aratmadılar. 200 bin maske dağıtıp bunun maliyetinin kat kat fazlasını ‘Biz Dağıttık’ reklamlarına vermeleri, altı buçuk milyon liraya Sultan Fatih’in yağlı boya tablosunu alıp aylık 4 milyon lirayı aşan reklam panolarına ‘Biz Aldık’ diye harcama yapmaları, kişi başı (6 bin 395 lira 60 kuruş) 3 asgari ücrete tekabül eden yemek organizasyonları düzenleyip ‘Biz Yedik’ dercesine fatura etmeleri, yandaş gazetelere aktarılan ödenekler vs…

İHTİYAÇ APAÇIK ORTAYA ÇIKMAKTADIR

Bu ve buna benzer durumlar maalesef ki her iki yönetim anlayışı için de geçerliliğini koruyarak devam ediyor. Üzülerek ifade ediyoruz ki merkezi hükümette de durum bundan çok farklı değil ve yeni kurulan partiler de dahil olmak üzere mevcut partilerin hiçbiri ortaya çözüm koyamamaktalar, borç-faiz ekonomisine devam edeceklerini ifade etmeleri temelde birbirlerinden çok farklı olmadıklarının, diğer konularda da benzer uygulamaları devam ettireceklerinin göstergesidir. Her geçen gün Milli Görüş'e ve onun bayraklaşmış temel prensibi ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ ilkesine duyulan ihtiyaç apaçık ortaya çıkmaktadır.

HALKDA BÜYÜK BİR HEYECAN OLUŞTURDU   

Kerametin Milli Görüş'te olduğunu yakın tarihimiz bize 89 ruhu yerel yönetimleri ve 54. Hükümet icraatları ile ispat etmektedir. İşte bugün de Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, aynı ruh, inanç ve azimle ortaya koyduğu proje ve söylemleriyle halkımızda büyük bir heyecan oluşturmakta ve muazzam bir teveccühe mazhar olmaktadır. Dr. Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi en kısa zamanda hem merkezi hükümette hem de yerel yönetimlerde milli görüş zihniyeti ile milletimizi hak ettiği refah düzeyine ulaştıracaktır inşallah. Burada gelecek, burada huzur, burada üretim, burada bereket, burada Yeniden Refah var.”

MİLLİ GÖRÜŞ TEK ALTERNATİFTİR

Ardından söz alan Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi, Afyonkarahisar İl Koordinatörü İsmail Kızılgöz ise Milli Görüş davasının önemine vurgu yaptı. Yeniden Refah Partisine Türkiye genelinde vatandaşın büyük teveccühüne dikkat çeken Kızılgöz, yıl sonunda Türkiye genelinde 1 Milyon üye hedeflediklerini söyledi.

Kızılgöz şunları söyledi: “Milli Görüş'ün ikinci 40 yılında, davamızın Hünkâr Mahfili Elaziz'imizde sorumluluklarımızın bilinciyle çalışmaya devam ediyoruz. İmalat düşmüş, fiyatlar artmış, işsizlik artmış ama her ne hikmetse enflasyonun düştüğünü söylemektedirler. Bu aldatmacalar böyle gitmez. Türkiye şu an borç ve faiz batağında ezilmektedir. Almanya’da en çok vergi veren firmalar otomotiv sektörü iken bizde bankalar en fazla vergiyi vermektedir. Üretim ve istihdam giderek azalmaktadır. Fabrikalar ya kapatılıyor veya satılıyor. Milli Görüş Tek Alternatiftir.”

Konuşmaların ardından İl Başkan Yardımcıları ve İlçe Başkanları yaptıkları çalışmalar hakkında sözlü ve yazılı rapor sundu.

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hamit puhaloğlu
    10 ay önce
    ismail kızılgöz vede ekibine başarılar diliyorum. samsun ladikteyim. yeniden refah ilçe vede ak parti ladikte aynı bina altlı üslü metre kareleride aynı. hayırlı yarışlar. bilgi vede saglam mayası olanlar kazansın inşaallah. hamit puhaloglu ladik. vatandaş gazetesi vezirköprü gazetesinde bugün yazım çıktı. lütfen okuyun.19. agustos. 2020 çarşamba ladik.