Reklam

İlk koronavirüs aşısı Sağlık Müdürü Dr. Serhat Korkmaz'a!..

2021 Mart ayından beri hayatımızı olumsuz etkileyen Covid-19 salgınına karşı bir umut olan aşılama çalışmaları tüm Türkiye ile birlikte ilimizde de başladı.

İlk koronavirüs aşısı Sağlık Müdürü Dr. Serhat Korkmaz'a!..
14 Ocak 2021 - 13:09 - Güncelleme: 14 Ocak 2021 - 13:14
İlimizde Aşılama Başladı: İlk Aşı Sağlık Müdürü Korkmaz'a 


2021 Mart ayından beri hayatımızı olumsuz etkileyen Covid-19 salgınına karşı bir umut olan aşılama çalışmaları tüm Türkiye ile birlikte ilimizde de başladı.

Aşıların Türkiye'ye gelmesinin ardından ilk olarak Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu Üyelerinin aşılaması ile başlayan aşı çalışmalarının ilimizdeki programında ilk olarak Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz aşılandı. 

Herkesin 2021 Mart'ından önceki normal hayatını özlediğini ve istediğini belirten Sağlık Müdürü Korkmaz, "Bunun yolu da bu aşıdan geçiyor. Aşı, bizi hastalıktan koruyacak ve normal hayatımıza geri dönmemize katkı sağlayacak." dedi.

Aşılama işlemleri, ilk önce devlet ve özel sektör sağlık çalışanlarına ve huzurevlerinde kalanlara, sonraki aşamada ise Aile Hekimlikleri tarafından 65 yaş üstüne randevu usulüyle yapılacağını belirten Sağlık Müdürü Korkmaz aşıda tedirgin olacak bir şey olmadığının altını çizerek "Sağlık Bakanlığımızın organizasyonu ile kurulan Bilim Kurulu Üyelerimiz aşının güvenilir olduğunu defalarca söylediler. Aşının güvenli olduğunu, güvenlik yönünden herhangi bir sıkıntısı olmadığını, korumasının, etkinliğinin yüksek olduğu konusunda uzmanlarımız hemfikir. Vatandaşlarımızdan  ricamız, hastalığa karşı verdiğimiz bu savaşta, aşı gibi bir gücü kullanmaktan çekinmesinler, randevu tarihleri geldiği zaman ilgili sağlık kurumuna giderek aşılarını olsunlar. Hastalığı yenmenin yolu aşıdan geçiyor çünkü." dedi.

Aşılama programında ilk doz aşıların vurulmasından ardından 28 gün sonra da 2. dozu vurulacak. Aşılama çalışmaları sağlıkçılar ve 65 yaş üstü vatandaşlara tamamlandıktan sonra da aşı olmak isteyen diğer vatandaşlara vurulacak.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hatice
  5 ay önce
  Afyon da toki hak sahiplerine ziraat bankasi cumhurbaskanimizin vaadettigi ve ziraat başkasıyla sozlesme yaptigi 0.49 faiz oranli krediyi kullandirmiyor.kredi ile almak isteyen vatandaşa toki sozlesmesine zorlayıp onu yaptırıyor.kredi yok yapmıyoruz diyor.cumhurbaskaninin duyurduğu ve resmilesen sözleşmeyi nasil uygulamaz.nasil vatandaşa hakkini vermez.biraz da bunları arastirin
 • AHMETT
  5 ay önce
  2020 mart ayı olacak 2021in ocak ayındayız daha