Reklam

İKTİDAR, HALKTAN GERÇEK GÜNDEMİ SAKLIYOR

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, iktidarın yaptığı icraatlarla, sürekli olarak Türkiye’yi dünyanın gerçeklerinden ve halkın gerçek gündeminden uzaklaştırdığını belirtti.

İKTİDAR, HALKTAN GERÇEK GÜNDEMİ SAKLIYOR
08 Haziran 2020 - 16:16
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, iktidarın yaptığı icraatlarla, sürekli olarak Türkiye’yi dünyanın gerçeklerinden ve halkın gerçek gündeminden uzaklaştırdığını belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yalçın Görgöz, “Devlet, hızla sosyal devlet olma özelliğini yitiriyor, vatandaşını ve işletmeleri üretime yönelik politikalar uygulayıp kalkındırmak yerine, yeni kredilere teşvik ederek daha da borçlandırma yoluna gidiyor. Vatandaş zaten borç yükü altında inim inim inlerken, yeni borçlar ekleniyor. Bu hep böyle devam ettiği sürece, 82 milyonun sadece %1’i mutlu, 99 ise son derece mutsuz yaşamaya mahkum ediliyor” dedi.

 

Özellikle Koronavirüs sonrasında halkın yarısından fazlasının gelirinin azaldığını vurgulayan Başkan Görgöz, “Halkın neredeyse üçte ikisi geleceğinden kaygılı. Gençlerimiz maalesef başka ülkelerde gelecek görüyorlar, ülkelerinde değil. Devlet parti devletine dönüşmüş, IBAN numaralarıyla halktan para topluyor. Bu paralar nereye harcandı diye soran CHP Yüreğir Gençlik Kolları başkanı Eren Yıldırım’ı ve kamu kurumlarının bilgi sistemlerine nasıl sızılır diye soran CHP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir’i talimatla tutuklayabiliyor” dedi.

 Görgöz açıklamasında, “Akp iktidarı tamamen güvenilirliğini yitirmiştir. Milyonlar kaos içinde yaşamını sürdürmek durumundadır. Bu durumdan kurtuluşun tek yolu, saray rejimine dayalı bu iktidarın bir an önce gitmesi, halkçı, demokrat, üretim ekonomisine dayalı politikalar üreten, sosyal hukuk devleti olmanın yollarını açacak CHP iktidarı gelmelidir. Tüm anketler geleceğine dair veriler veriyor, biz de yürekten inanıyoruz. Her şey değişiyor, demokratik yollarla, halkımızın iradesiyle bu iktidar da değişecektir” sözlerine yer verdi.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Vatan Sever
  8 ay önce
  HDP'li Pervin Buldan, "artık gizli ittifak yapmayacağız" demiş. CHP ve İP, ittifakı inkâr ediyordu. HDP, bir kez daha itiraf etmiş oldu.Milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, hangi yüzle dediğimiz doğru diyecek. Tayyip gitsin kim gelirse gelsin amaç bu. S400 alındı ne işi var dediniz. Gelen füzeleri sapan taşıylamı düşüreceksiniz. Yunanistan bile altına kaçırıyor s400 aldı Türkiye diye. İzmirin yollarına mahallelerine git gör başkan afyonumuz ondan güzel. Sizde biliyorsunuz doğruları ama söylemeye çekiniyorsunuz. Sihalar teröristleri öldürdü neymiş efendim piknik yapıyorlarmış. Silahları yokmuş. Bunları sizin parti söyledi utanın. Onlar silahı elinde olunca kürt kardeşlerimizi katlediyor. Katledilen bebekler de öğretmenlerde, kadın kız çoluk çocukta kürt kardeşlerimizdi. Onlarında silahı yoktu. Siyaset yapın yapmayın diyen yok yalnız siyasetinde ahlakı olması lazım sonuçta temeli insan.
 • afyon halkı
  8 ay önce
  ya çok inandırıcı oldunuz yahu halk artık neyin ne olduğunu biliyor sosyal medyadan tutunda herşeye kadar bugün ninenin elinde internet var oradan herşeyi takip ediyor kısacası kandıramazsınız yani bir halt olmaz bitti artık iktidar allah razı olsun maşallah valla herşeyide yapıyor rahatım ben kardeşim özgürüm amerikan gibi değiliz virüsten dolayı paran varsa kurtulursun yoksa ölürsün allaha şükür devletimiz çok iyi yalçın bey bence gelin sizde iktidardan olun :) çünkü doğru yol tektir .
 • Vatan Sever
  8 ay önce
  Sayın baskan. İstanbul'da Öğrencilere bedava burs, süt yardımı, ekmek yardımı dediniz oy aldınız birini yapmadınız. Şu ucuzlayacak dediniz yüzde 85 zam yaptınız konserlerle heykellere para doktunuz. Her iki kişiden biri HDP ye oy versin dediniz. Vatanı bölmeye çalışanlarla ittifak kurdunuz. Daha sayayım mi. Kalkmış birde saklıyor diyorsun. Alma kardeşim kredi niye aliyorsun. Devlet silah mı dayıyor kafana kredi al diye. Sizin sosyalliginizi gördük nasıl olduğunu. Terörist cenazesine gittiniz. Sizin soylediginize kimse inanmaz. Muharrem bey seçimi kaybettiğinde alkol komasına girip ekranlara çıkmadı. Siz muharrem beye topladiginiz paralar nere gitti onu açıklayın. Kalkmış birde milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyenleri var sizin partinin. akşam dediğini sabah unutan sayın kilicdaroglunu Atatürk görse utanirdi. Ah ataturkum nerdesin. Kalkta partin ne hale geldi gor. Not: Yaptığım yorumlardaki siz kelimesi parti tavanına şahsınıza değildir.
 • Hasan
  8 ay önce
  Hükümet sizden çok daha dürüst ve güvenilir. Hala daha yardım gruplarına saldıranları koruyorlar. Ayıp
 • Gerçekçi
  8 ay önce
  Şaka gibisiniz başka bir şey söylemiyorum