Reklam

İki kangal sucuk, bir kutu lokum, 10 paket sigara ve 2 bin 500 dolar!..

Afyonkarahisar’da bir galericinin işlerini kısa sürede yapmak için memur rüşvet istedi. Rüşvet tarifesinde sucuk, sigara ve lokum da yer aldı.

İki kangal sucuk, bir kutu lokum, 10 paket sigara ve 2 bin 500 dolar!..
08 Ocak 2021 - 08:32 - Güncelleme: 08 Ocak 2021 - 12:20
Afyonkarahisar’da bir galericinin işlerini kısa sürede yapmak için memur rüşvet istedi. Rüşvet tarifesinde sucuk, sigara ve lokum da yer aldı.

Afyonkarahisar Ticaret İl Müdürlüğü'nde görevli bir memur, galerici Y.A.'ya alım satım yetki belgesi vermesi karşılığında rüşvet istedi.

Memurun istediği rüşvet ise herkesi şaşırttı.

İddiaya göre Y.A.'dan kendisine iki kangal sucuk, bir kutu lokum, 10 paket sigara ve 2 bin 500 dolar istedi.

Sabah Gazetesinden Yunus Emre Kavak'ın haberine göre

Polise giderek müracaatta bulunan Y.A., galerici olduğunu araç satışı için yetki belgesi alması gerektiğini ve tüm bu şartları haiz olduğu halde ticaret müdürlüğünde görevli bir memurun kendisinden 2 bin 500 dolar, 10 paket sigara, 2 kangal sucuk ve 1 paket lokum karşılığında işini halledebileceğini söylediğini beyan etti.

Bunun üzerine polis seri numaraları alınmış 25 adet 100 doları Y.A.'ya vererek şüphelinin iş yerinin önünde bir süre bekledi. Kısa bir süre sonra A.C. iş yerine geldi ve elinde bir kutu ile dışarı çıktı. İddiaya göre A.C. elindeki kutuyu resmi plakalı araca koyup hareket ettiği sırada polis ekiplerince durduruldu.

Araçta yapılan aramada seri numaraları daha önceden alınış 2 bin 500 dolar, 2 kangal sucuk, 10 paket sigara ve 1 kutu lokum ele geçirildi. A.C. irtikap suçundan gözaltına alındı.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ramo
  6 ay önce
  İnsanı düzeltmeden ne sistem, ne düzen ne de toplum düzelir. Hele hele İnsanlar asgari ücrete talim ederken, çoğu şu Pandemi döneminde kapının önüne konurken elindekiyle yetinmeyi bilmeyen sonucuna katlansın artık. İnsanın kendine ettiğini kimse etmez. Bu ve buna benzer yollara sapanlar bir gün mutlaka çarşafa dolayacak. Olan ise yakınlarına olacak. Kalan utanç ve üzüntü yakınlarına yeter. YAZIKLAR OLSUN.
 • Hayalet
  6 ay önce
  Bunlar bir grup kendini bilmezler grubu. Bunları tanıyanlar bilir. Bunların grubu var. Beraber hareket ederler. Grubun adı BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ BİRİMİZ. Konunun sunuma kadar gidilmeli.