Reklam

İHSANİYE KAYMAKAMI AÇIKLAMA YAPTI!..

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Döğer kasabasında Covid-19 vaka sayısının hızla artmasından sonra ilçede sıkı tedbirler alınmaya başladı.

İHSANİYE KAYMAKAMI AÇIKLAMA YAPTI!..
07 Haziran 2020 - 09:52 - Güncelleme: 07 Haziran 2020 - 12:43
Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Döğer kasabasında Covid-19 vaka sayısının hızla artmasından sonra ilçede sıkı tedbirler alınmaya başladı.

Aktif vaka sayısını şuan itibari ile 22 olmasının ardından İhsaniye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Döğer beldesinden Afyonkarahisar'a yapılan minibüs seferleri de iptal edildi. Ayrıca kurulan pazar yerleri ve kıraathanelerde ikinci bir karara kadar kapatıldı. Korona virüs salgını nedeniyle bir vatandaşın vefat etmesi ve aktif vaka sayısının 22'lye kadar çıkması alınan tedbirleri daha da arttırdı ve belediye anonsundan sürekli vatandaşların zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları, söz konusu izolasyon uygulama sürelerine uymaları yönünden uyarılar yapılarak, uymayan vatandaşlara ise gerek yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi."Vatandaşlar uyarılara aldırış etmezse beldeye giriş ve çıkışlar kapatılacak"

 

İhsaniye Kaymakamı Semih Doğanoğlu yaptığı açıklamada, "Döğer beldesinde vatandaşlara uyarılarda bulunan asker uğurlama törenleri,vatandaşlarımızın birbirlerine ziyaretlerde bulunmamalarını rica ediyorum ve dışarıdan gelen vatandaşlarımızın izolasyon işlemlerine uymalarını önemle rica ediyoruz. Jandarma ekiplerimiz kontrol amaçlı 24 saat uygulama yapmakta ve kurallara uymayanlara gerekli yasal işlemleri uygulamaktadır.Alınan tedbirlere uyulmadığı takdirde beldeye giriş çıkışları kapatabiliriz diyerek vatandaşlarımız tedbirlere uysun ve izolasyon uygulamalarını aksatmasın" dedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Alperen
  8 ay önce
  Kurallara,tedbirlere uyulmazsa sonuçlar kaçınılmaz olur.. Salgın hastalıklar nedeniyle Peygamberimizin yaşadığı yıllarda da çeşitli tedbirler uygulanmıştır. Elhamdülillah hepimiz müslümanız.Toplu olarak namazlarımızı tehlike atlatıldıktan sonra,davetlerimizi ve ikramlarımızı gene salgının geçtiği günlerde bolca verebilirdik.Herkes kendisinin doktoru olmalıdır.. Yoksa;Vali,kaymakam,jandarma,emniyet ve belediye..hangi önlemi alsa da sonuçlar değişmez, maalef üzücü ve can yakıcı oluyor!
 • ali
  8 ay önce
  hem belediye hem kaymakamlık önlem almada geç kaldı