Reklam

İbrahim Yurdunuseven: "Dünyaya İnsanlık Dersi Verdik"

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Tutuklu ve Hükümlü Alt Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 10 Aralık İnsan Hakları Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

İbrahim Yurdunuseven: "Dünyaya İnsanlık Dersi Verdik"
10 Aralık 2020 - 09:46

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Tutuklu ve Hükümlü Alt Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 10 Aralık İnsan Hakları Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Yurdunuseven mesajında şunları dedi:

"Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 72.yıl dönümünde bugün Ülkemiz, beyannameyi ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan ve insan hakları alanında temel Birleşmiş Milletler Sözleşmelerine taraf olan Türkiye, sorumluluğunun gereğini yerine getirerek dünyanın dört bir yanında kendi ülkelerinde zulme uğrayan mazlumlara umut olmaya devam ediyor."dedi

Farklılıklar Zenginliğimiz

Üllkemizin birçok faklı kültüre ve kimliğe ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Yurdunuseven; "Hiç kimsenin dili, dini, ırkı, rengi, cinsiyetinin farklı oluşu onu diğerlerinden daha değerli yada değersiz yapmaz. Bu topraklar üzerinde dil,din,ırk,renk, cinsiyet ayrımının hiç bir türlüsüne hiçbir zaman müsade etmedik, etmeyeceğiz. Farklılıklarımızın medeniyetimizin zenginliğini oluşturduğunu biliyoruz. Bu farklılık ve zenginlikler bizi birbirimize bağlayan unsurlar olmuştur. Toplumumuzu oluşturan her bireyin temel hak ve özgürlüklerinin korunması, kişilerin birbirinin hak ve özgürlüklerine saygı göstermesi dünyada sevgi, saygı, huzur ve barışı arttırmanın tek yoludur."dedi.

Dünyaya İnsanlık Dersi Verdik

Mesajında Türkiye'nin yaptığı insani yardımlara da değinen Yurdunuseven; "Filistin, Çin, Suriye gibi ülkelerde hiçbir vicdanın kabul etmeyeceği çok büyük insan hakları suçları işlenirken, İnsan Hakları Savunucusu olduğunu iddia eden bir çok ülke ve kurumlar adeta üç maymunu oynamaktadır.Çin'in Uygur Türkleri'ne uyguladığı narşist yaklaşımı, Filistin'de İsrail'in kullandığı misket bombalarını, Suriye'de kendi halkını bombalayanları görmezden gelerek bunların duyulmayacağını, bilinmeyeceğini sananlar, bilmelidir ki bu coğrafyada yüz yıllarca adalet dağıtmış Ülkemiz dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanında olmaya devam edecektir. Koronavirüs pandemisi süresinde de bütün ülkeler kendi derdine düşmüşken, ülkemiz kendini çok büyük addeden devletlere dahi yaptığı yardımlarla insanlığın ve temizliğin ne olduğunu öğretmiştir."dedi.

"Bu duygu ve düşüncelerle Adalet ve barışın temelini oluşturan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin 72.yıldönümünü kutluyor, hiçbir ayrım gözetmeden tüm insanların huzur, dostluk, barış ve kardeşlik içinde yaşamasını temenni ediyorum."dedi


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mustafa
    5 ay önce
    Sayın vekil, benide kendi paranızla bir ay besleyin size ödül verelim. Suriyelileri 9 senedir Türk halkının parasıyla beslediniz kendi paranızla degil.Kendi çocuklarının yiyecegini ele veren babayı çocukları sever mi? Artık kimse inanmıyor partinize.