Reklam

HASENE DERNEĞİ, KURBAN BAYRAMINDA AFYONKARAHİSAR'DA 300 AİLEYE ULAŞTI

Hasene Yardımlaşma Derneği Afyonkarahisar Gönüllü Temsilcisi Himmet Uysal, Kurban Bayramı kapsamında yürüttükleri çalışmalarla il merkezi ve ilçeler dâhilinde bin 300 aileye et dağıtımı yaptıklarını açıkladı.

HASENE DERNEĞİ, KURBAN BAYRAMINDA AFYONKARAHİSAR'DA 300 AİLEYE ULAŞTI
12 Ağustos 2020 - 14:34
Hasene Yardımlaşma Derneği Afyonkarahisar Gönüllü Temsilcisi Himmet Uysal, Kurban Bayramı kapsamında yürüttükleri çalışmalarla il merkezi ve ilçeler dâhilinde bin 300 aileye et dağıtımı yaptıklarını açıkladı.Himmet Uysal, hayırsever vatandaşlar tarafından Hasene Yardımlaşma Derneği-ne yapılan bağışların Balkanlar-Orta Asya ve Afrika dâhilinde yüz ülkede dağıtıldığını kaydederek, “Türkiye genelinde de ekipler halinde ihtiyaç sahiplerine ulaşarak sofralarına bir nebze katkıda bulunduk. Dernek gönüllüleri olarak teslim edilen emanetleri gerçek manada ihtiyaç sahiplerine ulaştırma azmindeyiz.

Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı çalışmalarında yaklaşık olarak bin 200 aileye ulaştık. Bu yıl bu sayı yükselmiş durumda. Kesimhanelerimizde sıhhi kurallar dâhilinde kesilen kurbanlarımız, parçalanarak poşetlenip dağıtımı yapılmaktadır. Yıl boyunca olumsuz şartlarda yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına, Ramazan çalışmalarında gıda, Kurban Bayramı çalışmalarında et ve yıl boyunca giyim eşyası yardımlarıyla destek olmaya çalışıyoruz. Derneğimize yardım yapan vatandaşlarımız çok mühim bir hayra vesile oluyor. Hayırseverlerimiz manalı bir ibadet yapmaktadır.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum