Reklam

HALKIMIZA HANGİ HİZMETİ SUNSAK ÇEVRE ÜZERİNDEN TEPKİ GÖSTERİRLER

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte ilçe ziyaretlerine çıktı.

HALKIMIZA HANGİ HİZMETİ SUNSAK ÇEVRE ÜZERİNDEN TEPKİ GÖSTERİRLER

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte ilçe ziyaretlerine çıktı.

HALKIMIZA HANGİ HİZMETİ SUNSAK ÇEVRE ÜZERİNDEN TEPKİ GÖSTERİRLER
09 Ağustos 2019 - 13:58

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte ilçe ziyaretlerine çıktı. Sezen ve Yurdunuseven’in gündeminde Kaz Dağları’nda yapılan eylemler vardı. Sezen “Bunlar terör örgütünün yaktığı ormanları niye konuşmuyorlar” diye sorarken, Yurdunuseven de “Kaz Dağları’nda maksat ağaç değil, devletin gelişmesini engellemek” ifadelerine yer verdi.

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Sandıklı, Hocalar ve Kızılören ilçelerinde vatandaşlarla buluştu. İlçe başkanlıkları, belediye ve esnaf ziyareti yapan Sezen ile Yurdunuseven gündemi değerlendirdi.

İlk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen yaptı. Sezen konuşmasında, “Birileri yemeden içmeden Kaz Dağlarını mesken tuttu. Orada Çanakkale'nin CHP'li meclis üyesi ‘Gezide başardık yine başaracağız’ diyor. Yani dertlerinin ağaç olmadığı itiraf ediyorlar. Gezi olaylarından ülke ekonomisine büyük zarar vermişlerdi. Yine ülkemizi zarara uğratma peşindeler. Sadece bu yıl Muğla'da iki orman yakan PKK terör örgütünün sözcüsü HDP, Kaz Dağları'nda arzı endam edip, maden açılmasını protesto ediyor. İlginç değil mi?” dedi.

“Değerli kardeşlerim bunlar beş yıldızlı devlet hastanesini yaptığımızda burun kıvırır beğenmezler” diyen Sezen konuşmasında, “Hatırlayın, biz Marmaray’ı yaptığımızda ‘balıklar etkileniyor’ dediler. Dünyanın en büyük havalimanlarından birini yaptığımızda ‘Kuşların göç yolu üzerinde’ dediler. Köprü yaptığımızda ‘Oradan zenginler geçecek, ağaçlar kesiliyor’ ediler. Ülkemizin madenlerini çıkarmak istediğimizde hayatlarında fidan dikmemiş bir kesim harekete geçip ‘Kime para yediriyorsun’ der. Dünyayı karşımıza alıp Akdeniz'de doğal gaz arıyoruz, dünya yetmezmiş gibi bir de bunlar çıkıp ‘Batı'da dost ülke bırakmadılar’ derler. Sudan'da arazi kiralar, ucuz tarım yaptırıp ürün satarız, ‘orayı da batıracaklar, buraya sığmadılar’ derler. Tank yaparız, ‘motoru yerli değil’ derler, silah yaparız ‘insanları öldürmek için yapıyor’ derler. Uydu yapar, uzaya göndeririz, ‘Türkiye’den gönderemediler, Çin'e gittiler’ derler. Nükleer santral yaparız, ‘Çevre kirlenecek’ derler. Ülkemde yapılan sihaları, daha ucuza alır, yüzlerce Mehmetçiğin şehit olmasının önüne geçeriz ‘Damadı zengin ediyor’ derler. Halkımıza hangi hizmeti sunsak, çevre üzerinden bir karşılık bulup tepki gösterirler. Bu halk buna layik değil diyemezler. Ama hiçbir zaman kendi katlettikleri ormanların içine yaptıkları villalardan söz etmezler” ifadelerine yer verdi.

Sezen konuşmasında, geçtiğimiz günlerde PKK terör örgütünün yaktığı ormanlardan de söz ederek şöyle konuştu; “Malum kesim doğaya ve çevreye bu kadar duyarlıysa, neden PKK terör örgütünün yaktığı ormanları konuşmuyor? Onların katlettiği ve bile bile yaktığı ormanlar orman değil mi? Çıkın konuşun ve tepkinizi gösterin. Buna cesaret edemezler. Terör örgütü çıkıp açıklama yaptığında niye sesiniz çıkmıyor? Akıllarınca bu mesele üzerinden, Türkiye'nin dört bir yanına yayılacak yeni bir gezi ayaklanması tertipliyorlar. Bunun da bir sebebi var. Birincisi Akdeniz’de dünyayı karşımıza alıp sondaja başladık. Pençe harekatı ile terör örgütünün sözde devletleşmesinin önüne geçtik. Merkez bankası ilk defa yıllar sonra ciddi bir faiz indirimine gitti. Hemen ardından bakıyoruz finansörünün kim olduğu belli olan bir kesim Kaz dağlarını dert ediyor. Ancak devletimiz güçlü ve bir o kadar da tecrübelidir. İkinci gezi hadisesine asla fırsat vermeyecektir.”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven de, millet olarak kardeşliğimizi artırmamız gereken bir zaman içerisinde olduklarını belirtti. Her zaman tüm vatandaşlarımızın emrine amade olduklarını ifade eden Yurdunuseven, “Sandıklı bizim gölümüzün bir yerinde, Dinar, Bolvadin gibi 18 tane ilçemiz gönlümüzde her zaman sizlerle beraberiz. Tüm Afyonkarahisar’a hizmet etmek için gayret içerisindeyiz” diye konuştu.

 Yurdunuseven, “ Son günlerde bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Önce Artvin’de Yusufiye barajı ile ilgili olarak başladılar, daha sonra Karadeniz çevre yolu ile devam etile ağaç kestirmeyeceğiz diye şimdi de Kaz Dağları’nı dillerine doladılar. Kendilerini çevreci olarak gösteren o insanlar söze gösteri yapıyorlar ama ellerinde ki pet şişeleri yerlere atıyorlar. Bu nasıl bir çevrecilik yani anlıyoruz ki burada maksat çevre değil, ağaç değil, aradan 2 sene geçmiş 13 bin 500 ağaç kesilmiş tabi ki bakanlığın bilgisi dâhilinde bunun yerine de bu şirket 14 bin tane ağaç dikmiş ve bu yapılalı 2 yıl olmuş. 2 yıldır aklın neredeydi ama bir yerde ateş yakmaya çalışıyorlar, kıvılcım ateş almazsa başka yerden bunu denemeye devam ediyorlar. Demek ki maksatları ağaç da değil, çevre de değil maksat bu devlete zarar vererek gelişmesini engellemek. Ama elhamdülillah başımızda önderimiz, liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve siz aziz milletimiz de yanımızda olduğu sürece dik duruşumuza devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • mehmet
  3 ay önce
  oradaki altın kimin ki, neden elin gavuruna çıkarttırıyorsunuz, yoksa işinize gelmiyor mu, nemalanamıyor musunuz, buna bi cevap ver önce, halka kulak verin önce, sizin hizmet anlayışınız böyle mi, nerde mililik, nerde yerlilik, servetlerimizi toptan sattınız, vatan hainliğinin daniskası budur, bırakın artık düşün yakamızdan
 • Afyonlu
  3 ay önce
  Kazdağlarının sorunu ile ilgileneceginize afyonun o kadar sorunu var ona bakın köyden farkı yok çoğu köy afyon merkezden daha güzel gelişmiş. Yollar ve parklar çok kötü lütfen bunlara çözüm bulun kazdaglarina oranın yetkilileri çözüm bulur.
 • Engin Yiğit
  3 ay önce
  Bu zihniyet sizi yakın zamanda iktidardan edecek. Halen daha hamaset, ucuz laflar.
 • tekin çetin
  3 ay önce
  benim yaşam alanım afyon uydukent su kaçaklarının ve yabani ot büyümesi el verişli alanların mal paylaşım sebebiyle özel mülkiyet kapsamında olan yerlerin bu semte yaşayan vergi veren muhtemelen vergisiz arazi sahiplerinin sinek ve görüntü kirliliğinden ne zaman kurtulacağız ilk iş afyon olsun buda benim ricam olsun bakalım sayın il başkanım saygılarımla
 • Mert
  3 ay önce
  Halka sunduğunuz ama çevre uzerinden tepki gören bir yatırım örneği verir misiniz?
 • SIFIR3
  3 ay önce
  Sen memleketin olan Bolvadin devlet hastanesinin pek çok uzman dr. eksikliğine el attın mı hiç?Yoksa hemşehrileriniz veya kim olursa olsun sağlıkta sıkıntısız ve sorunsuz hizmet almasını istiyorsanız acilen hastanemizin personel eksikliğine el atınız,Afyon devlet hastanesine bir gidin de bakın pek çok muayene için gelen Bolvadinli ile karşılaşırsın tabi ki tabloyu görmek isterseniz, hastanemizin yapılış amacı bölge hastanesi olarak yapılmıştı ve ilk yıllar hemen hemen bütün uzman dr. vardı ama şimdi sağlık ocağından farkı kalmadı, yaklaşık 35 bin nüfusa ve pek çok yaşlı insanımızın olduğu memleketimizde en azından Afyondan sırayla gönderilebilecek bir nöroloji dr.bile yok,yaşlılarımızın kullandığı ilaçların raporlarını yenilemeye bile Afyona gitmemiz bize reva mı?Bunu yazarken size bir daha seçimlerde kan kaybetmemeniz için 17 yıldır ak partiye ve reisimize gönül ve oy veren birisi olarak tavsiyemdir sayın il başkanı, tabi ki bu problemlerimizi bütün Bolvadinliler sahiplenirlerse..
 • halk\'tan
  3 ay önce
  Sende Yurdunuseven'in adamı değil misin? Yurdunuseven'in listesi ile girdin partiye Siyasi ve Hukuki İşler Başkanılğı yaptın vekil adaylığı için istifa eden Yurdunuseven'in yerine vekaleten bakarken Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan atamasıyla il başkanılğı'na getirildin. Hakkında herkes Yurdunuseven'in adamı ondan habersiz onaysız kesinlikle iş yapmaz diyor bilgin olsun sayın sezen. Bu kadar da şakşakçılığa gerek yok