Reklam

Haddini bil, kimsin sen? Belediye Meclisi karar almışsa zamanı gelince uygularım!..

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yeni belediye binası yapılacağına dair sözlerine açıklık getirdi. Başkan Zeybek "mevcut ekonomik şartlarda Afyonkarahisar’a yeni bir belediye binası kazandıracak kadar “Saftirik” değiliz dedi.

02 Mart 2021 - 22:08 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 22:39

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yeni belediye binası yapılacağına dair sözlerine açıklık getirdi. Başkan Zeybek "mevcut ekonomik şartlarda Afyonkarahisar’a yeni bir belediye binası kazandıracak kadar “Saftirik” değiliz dedi.

Başkan Zeybek, “Bazılarının haddini bilmesi lazım. Meclisimizin almadığı bir kararı uygulayacak değiliz. Kimse kusura bakmasın aldığı bir kararı da sonuna kadar da uygularım” dedi. 

Kanal-3 Televizyonunda kendisine yöneltilen soru üzerine imkanlar dahilinde Afyonkarahisar’a yeni bir belediye binası düşünebileceklerini söylediğini aktaran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek “Şunca sıkıntımız arasında pandemiden dolayı İller Bankası’ndan ayrılan ödeneklerin neredeyse 2 ay üst üste aynı oranda gelmediği bir ortamda Belediye binası yapacak kadar haşa saftirik değiliz” dedi.
 

‘Mal bulmuş mağribi gibi yapışıyorlar’

Başkan Zeybek açıklamalarını şöyle sürdürdü; “İlimize gelen her bakan ve misafir Afyon’da bir işhanın da Belediye binasının uygun olmayacağını söylemişti. Ben de programda ilerleyen günlerde imkân doğarsa Afyon’a yakışır müstakil bir Belediye binası yapmayı düşündüğümüzü söyledim. Maalesef bazı siyasiler lafı neresinden dinliyorlarsa bilemiyorum yok efendim Belediye binasını kendine saray mı yapıyor dedi. Ben sırtıma vurup gitmeyeceğim. Mevcut binanın 8 ayrı girişi var. Güvenliğini sağlayamıyoruz, yarısı İl Özel İdaresinin. Yarısı da vatandaşa satılmış özel bürolar. Bir kısmı Belediyemizin’dir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü müstakil bir bina yapıyor. Belki bir çoğumuz görmüştür. Fen Lisesi’nin içerisinde olacak. Tarım İl Müdürlüğü’nün müstakil bir binası vardır. Müftülük müstakil bir binaya gidiyor. Emniyet Müdürlüğümüz de müstakil bir binadadır. Ama Belediye işhanında. Bu bizim ayıbımızdır. Mehmet Zeybek’in şahsi mülkü değil. Bir İl Başkanı yatıyor kalkıyor ‘Efendim kendine saray mı yapıyor?’ Herhalde bu arkadaşımız daha uykudan uyanamadı, ayılamadı. Şunca sıkıntımız arasında İller Bankası’ndan ayrılan ödeneklerin pandemiden dolayı neredeyse 2 ay üst üste aynı ödenek gelmediği bir zamanda biz Belediye binası yapacak kadar haşa saftirik değiliz. Kendilerini akıllı mı sanıyorlar? Kendisi himmete muhtaç dede, nerde kaldı gayriye himmet ede! atasözünde ki gibi, Afyon’un hiçbir gündemi yokmuş gibi, mal bulmuş mağribi gibi yapışıyorlar. Toplantıda yer alan basın mensuplarını tenzih ederim. Kendini basın mensubu zanneden birisi de kamerayı alıp “vatandaşa belediye binası yapılsın mı yapılmasın mı? diye soruyor. Yapılacaksı sana mı danışacağız? Kimsin sen? İslam’ın şartı 5’tir, 6’ncısı haddini bilmektir. Bazılarının haddini bilmesi lazımdır. Kimse kusura bakmasın Meclisimizin almadığı bir kararı uygulayacak değiliz. Aldığı bir kararı da sonuna kadar da uygularım” dedi.


YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • halk'tan
  4 ay önce
  Bir öylesin bir Böyle ne dediğin ne ettiğin belli değil inan bana o makama hiç yakışmıyorsun. Zaten AK Parti'de hangi zihniyetle istifasını aldığı bir il başkanını önce vekil adayı seçilmeyince belediye başkanı adayı gösterttiyse o kişinin afyona bir kastı var demektir
 • Kemal kürkrer
  4 ay önce
  Dön o tarafa döner bu tarafa,kılıçdaroğlu gibi.Sen dedin kimse bişey demedi ki.
 • Afyonlu
  4 ay önce
  Burcu hanım Başkan bu konuyu olacak diye söylememiş. Sadece muhabbet olsun. Sizinde sormadan soruşturmadan bunu meclise taşımanız. En büyük hata Belediye hizmetlerini inceleme yapmadan buraya taşıttıran sorumlu. Millet sizden sürtüşme değil hizmet bekliyor
 • İşte
  5 ay önce
  R R R R R R !