TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu’nun Genel Kurulu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirildi.

Gözden kaçırmayın

Halkbank Afyonkarahisar Bölge Koordinatörlüğü AçıldıHalkbank Afyonkarahisar Bölge Koordinatörlüğü Açıldı

Genel Kurul’a Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve KGK İcra Komitesi Doğal Üyesi Hayrettin Güzbey, TOBB Afyonkarahisar KGK İcra Komitesi Başkanı Funda Güleç Yaman, KGK Üyeleri ile KGK Doğal Üyesi olan ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Genel Kurul’un açış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser gerçekleştirdi. Serteser, “Sözlerime başlamadan önce, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen büyük depremlerin yıldönümü dolayısıyla başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kadın girişimcilik Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun üzerinde çok durduğu bir kavramdır. Kadınların ekonomideki üstlendiği rol ne kadar fazla olursa, üretim ve istihdamda o kadar ilerlememiz mümkün olur. Kadınlar, doğuştan gelen estetik yaklaşımlarını bilgiyle taçlandırdığında işletmeler büyük başarı kazanıyor. Biz Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kadın Girişimciler Kurulumuz ile her zaman istişare içinde olduk, plan ve projeleri kapsamında her zaman destek verdik. Bundan sonra da desteğimiz sürecek. Bu vesile ile kısa bir zaman önce seçilen Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitemiz'i kutluyor, başarılı faaliyetler diliyorum.”

ATSO’nun faaliyetleri hakkında da bilgi veren Serteser, “Odamız lobi faaliyetleri, fuar katılımları, ATSO KOBİ Akademisi eğitimleri, Meslek Komiteleri toplantılarının eğitimlerinin yanı sıra TOBB Camiası'nda uzun soluklu tek spor organizyonu olan ATSO Spor Oyunları'na da imza atıyor. Her faaliyetimizde siz değerli Kadın Girişimcilerimizi görmek, bize mutluluk verecektir” ifadelerini kullandı.

Kadın girişimciliğin önemini vurgulayan Serteser, “Ekonomimizin nirengi noktası kadın girişimciler; gücünüzün farkında olun. Gücünüzün farkınızda olduğunuzda başaramayacağınız iş yoktur. Hiçbir kadın, zor kelimesinin olumsuzluğuna yenilmez. Önümüzde 3 yıl var. Kadın girişimcilerimizle birlikte inşallah kadın girişimci sayımızı fazlalaştırmak, kadın işgücünü artırmak ve bu konudaki her türlü çalışmanıza da destek sözü veriyorum. Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Mühsürler de aynı desteği veriyor, O’na da teşekkür ediyoruz. Kadın Girişimciler Kurulumuz’da ilçelerdeki Oda ve Borsalarımız’ı temsilen kadın girişimcilerimiz de var. İlimiz ve ilçelerimizdeki Ticaret ve Sanayi Odaları ve Ticaret Borsalarımız’la size her zaman destek olacağız. Sizlere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da selamları var” dedi.

 

Kadın Girişimciler Kurulu’nun faaliyetlerinin sunumu ve Çalışma Grupları Temsilcileri’nin kendilerini tanıtması ile devam eden Genel Kurul, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.