Günlerden bu yana Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağı merakla beklenen Mahmut Koçak’tan karar açıklaması geldi.

Koçak, bu süreçte çok kırıldığını, üzüldüğünü ve yorulduğunu anlattı.

Gözden kaçırmayın

Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..

Adaylığı ilgili yüzlerce kişinin toplandığı ve fikirlerini beyan ettiği toplantının ardından günler geçmesine rağmen açıklaması geciken Mahmut Koçak, biraz önce bir kamuoyu duyurusu yaptı.

Canlı yayında sevenlerine konuşan Mahmut Koçak aynen şunları söyledi.

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE:

Kıymetli hemşehrilerim,  Çok arzu etmeme ve uzun zamandan beri plan proje imkan çalışması yapmama rağmen aday adayı olduğum AK partiden aday olmak kısmet olmadı.

Yazınca yalan ve iftira yazan. Konuşunca yalan ve iftira konuşan insanları bu süreçte de ibretle ve hayretle izledim.

Sınırları aşanlarla mahkemeyi Kübra da hesaplaşacağım. Ben Allaha hem inanır hem güvenirim.

Siyasi hayatım boyunca milletime daha fazla Hizmet edebilme fırsatı yakalamak için hep koşturdum.

Şöhret, Servet mücadelesi içinde olmadım, olmayacağım. Milletle arama dünya menfaati koymadım, koymayacağım

Millete umut ve güven veren bir hizmet neferi olarak kalacağım

Şahsıma karşı başlatılan itibarsızlaştırma savaşının aktörlerini Aziz milletimin vicdanına ve Allaha havale ediyorum.

Ben bu memlekette bile bile kimseye bir kötülük yapmadım,  hep iyilikte yarışmayı tercih ettim.

Görüyorum ki ben hizmet ettikçe , milletin sevgisi ve duasını daha çok aldıkça belli çevrelerin düşmanlığını kazanıyorum. Yalan ve iftira atma ihtiyacı duyacak kadar insanlıktan bazılarının uzaklaştığını görüyorum. Amaca ulaşmak İÇİN ben her şeyi mübah görenlerden değilim. Mubah görenleri de ihlaslı olmaya davet ediyorum.

Büyük Türk Milletinin onurlu,lekesiz, aydın ve cesur bir Evladı olarak kalmak istiyorum, öldükten sonrada böyle anılmak istiyorum.

Siyasi kararıma esas olmak üzere sizlerin düşüncelerinden istifade etmek istedim. Soğuk bir AFYONKARAHİSAR gününde çağrımıza uyarak binlerce hemşehrimin salona koşup gelmesi sizlere hizmet etmenin nedenli şerefli bir iş olduğunu bana yeniden gösterdi. Benim vefalı hemşehrilerimle bir kez daha Onur duydum şeref duydum.

İstişare toplantımıza katılan katılamadığı İÇİN telefonla arayan mesaj gönderen tüm dostlarıma gönül dolusu selam ve saygılarımı iletiyorum. Sizin sevginiz ve dualarınız her türlü makamın üstündedir. Toplantımızın Sonuçları elimde ,tavsiyeleriniz benim için altın kıymetindedir. Önerileriniz üzerinde uzun uzun düşündüm ve çalıştım.

Gelinen noktada, sağdan ,soldan birilerinin dediği gibi bir bölen olmayacağım. Bu süreçler beni yordu ve ziyadesiyle üzdü.

Hemen hemen Her partiden aday Olursan diyerek Davet etme nezaketinde bulunan tüm siyasi parti yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onure oldum , Sağ olsunlar var olsunlar.

Biz tarihin ve milletin bize yüklediği sorumluluğu idrak etmiş bir insanız. Rabbim doğru bildiğimiz işlerden bizi ayırmasın.

İz bırakmaya gönüller almaya dualar almaya devam edeceğim .

Seçim için makam için çalışan “seçimlik siyasetçi “ bu güne kadar 33 yıldır olmadık, bundan sonra da olmayacağız. Biz ömürlük ve iki dünya saadeti üzerine hayatımızı, duruşumuzu planladık. Sizlerin duası ve sevgisi ve Allah’ın rızası dışında kimseden bir talebim de yok,

Beklentim de yok.

Hiçbir menfaat ya da tehdit karşısında bu kararı almadım. Bana yazılan notlar çerçevesinde geri dönerek konuştuğum sesli olarak ta dinlediğim kanaat önderi hemşehrilerimin ve sevgili ailemin  rehberliği bana bu kararı aldırdı.

Bu güne kadar nasıl kendi imkanlarımla gönüllü olarak size hizmet ediyorsam bundan sonra elimden gelen hizmeti vermeye devam edeceğim.

Milletime ve memleketime sevdamı ölünceye kadar yüreğimde büyüterek yaşatacağım.

Bu vesileyle partimin adayı sayın Hüseyin Ceylan Uluçay kardeşime başarılar diliyorum. Afyonkarahisar ile ilgili her türlü hizmette yanında olacağımızı ifade etmek istiyorum.

Haklarınızı helal edin. Selam sevgi ve saygılarımla

">