İlimizin profesyonel ligdeki tek futbol takımı olan Afyonspor’un içinde bulunduğu duruma isyan eden Afyok Kuzey Kale taraftarları siyasilere seslenerek, yanımızda olanın, yanında oluruz mesajını verdiler.

Gözden kaçırmayın

Afyonspor, Vanspor FK ile karşılaşıyorAfyonspor, Vanspor FK ile karşılaşıyor

Sosyal medya üzerinden siyasilere seslenen Afyok Kuzey Kale taraftarları, Afyonspor’un içine düştüğü bu zor durumun, takımın değil tüm Afyonluların ayıbı olduğunu belirttiler.

Yapılan açıklamada; “Senelerdir ilk maçlardan itibaren şampiyonluk parolası ile çıkılan yollarda hep kümede kaldığımız ve hiçbir ilerleme kaydedemediğimizi gözlemliyoruz. Biz taraftarlar olurak, aç kaldık, yollarda kaldık ama sesimiz çıkmadı. Sizlere defalarca kez belirttik ‘Bu takım İstanbul’dan koltuk üzerinden yönetilmez’ diyerek uyarılarda bulunduk.

Bu sene en rezil Afyonspor izliyoruz. Türkiye’nin en büyük spor kompleksi şehrinin takımına bu durum yakışmıyor.  Bu durum günden güne canımızı sıkmaya başladığını belirtmek isteriz”dediler.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA SESLENDİLER

Sayın belediye başkan adayları; Kim şehrimizin takımına sahip çıkar destek verir ise biz onun destekçisiyiz. Hiçbir siyasi partilerle alakamız yoktur kim bizim çağrılarımıza cevap verip takımımızın yanında olur ise bizim destekçimiz odur”

GELİN TAKIM İÇİN BİRLİK OLALIM

Afyonspor’un 42 milyonluk bir borcu olduğunu belirten taraftarlar, tüm iş adamlarına, esnaf ve siyasilere seslenerek takımın yanında olmalarını istediler.  Taraftarlar, “ Bu kulübün kapanmaması için yanında olun. Bizler yeri geldi ceza yedik, yeri geldi yollarca aç bir şekilde deplasmanlara gittik. Biz bu duruma razıyız ama takımımızın bu haline razı değiliz” dediler.